Energooszczędne domy w modzie

Dom może kojarzyć się z dużymi kosztami utrzymania. Pojawia się jednak moda od dawna stosowana na świecie: domy energooszczędne i pasywne. Od 2013 r. dzięki dofinansowaniu będzie można mniej wydać na ciepły dom.

Zimne, standardowe budownictwo czasami doskwiera właścicielom. Rachunki w zimie potrafią przerazić każdego. Roczne zużycie energii w takim domu to nawet 120 kWh. Ratunkiem okazują się domy energooszczędne, potrzebujące w okolicach 40 kWh przez rok, a nowatorskie technologie pasywne to mniej więcej 15 kWh! Wszystko wskazuje na to, że dobrze jest zainwestować w energooszczędne rozwiązania. Można po prostu wyszukać 'domy parterowe projekty’ i zobaczyć, jak są bardzo różne. Co trzeba dowiedzieć się o oszczędnych domach?

mieszkania energooszczędne

Autor: stephen bowler
Źródło: http://www.flickr.com

Różnica między pasywnymi a energooszczędnymi dom (jesteśmy tutaj)ami

Żeby dom zasłużył na tytuł energooszczędnego, musi wypełnić konkretne wymogi odnoszące się do energii właśnie. Domy pasywne są zdecydowanie mocniej obwarowane regułami i w związku z tym roczny koszt utrzymania to bezwzględnie niewielkie kwoty. Kluczem do sukcesu jest izolacja i nowatorskie sposoby odzyskiwania ciepła. Dom energooszczędny może mieć warstwę izolacyjną grubości 20 cm, a pasywny minimum 30 – to dużo więcej niż tradycyjne budownictwo.

Budownictwo pasywne w pewnym sensie w Polsce funkcjonuje jako ciekawostka, ale inwestorzy zwracają uwagę kupujących na tę technologię. Są faktycznie droższe około 10% od murowanego domu, a inwestycja zwraca się mniej więcej 30 lat. Stąd też przegrywają z mniej skomplikowanym budynkiem energooszczędnym, a projekty domów szkieletowych są ciągle modniejsze. W związku z tym, że wymagania budowy domów pasywnych naprawdę ograniczają projekt. Dom pasywny nie ma dodatkowych elementów, takich jak balkony. Od strony południowej musi być mocno przeszklony (przy pomocy takich elementów i usług jak na w tym miejscu – ).

Jeśli masz chęć poznać informacje na opisywany wątek, to odsyłam do serwisu (http://www.zcipajos.pl/oferta/systemy-zagospodarowania-wody-deszczowej) w którym odnajdziesz mnóstwo ciekawych informacji, które szczegółowo opisują zagadnienie.

Ta technika wymyślona w Niemczech wykorzystuje stosowane zasady budownictwa energooszczędnego, ale kładzie większy nacisk na odzyskanie ciepła. Ludzie, sprzęty domowe – to też źródła energii.

Dopłaty do kredytów

W 2013 r. ruszył program dopłat do kredytów na energooszczędne budownictwo. Można dzięki niemu oszczędzić nawet 50 tys. zł. Program dofinansuje nie tylko domy, ale również mieszkania w budynkach energooszczędnych.

, , ,

Related posts

Taśma klejąca z nadrukiem – najbardziej uniwersalny towar, który posiada właściwie każdy człowiek w swoim mieszkaniu.

W współczesnych czasach jest wiele przedmiotów, które posiadają bardzo wszechstronne zastosowanie. Są one dla jednostek, czymś normalnym i oczywistym, ponieważ większości z nich zdaje się jakby istniały od zawsze. Dlatego też rzeczy te nie są w żaden sposób doceniane aż do chwili, kiedy są niezbędne a okazuje się, że nie ma ich w mieszkaniu. Wtenczas dopiero wychodzi, że nie można się bez nich obejść.

W co powinno się wyposażyć się przed odnawianiem domu?

Nie da się zanegować zjawiska, że nasze własne mieszkanie jest miejscem, o które chcemy zadbać najbardziej jak tylko umiemy. To właśnie tam bowiem spędzamy największa ilość swojego czasu w czasie całego życia, dlatego też posiadanie komfortowych warunków wydaje się być pod każdym względem umotywowane. W związku z takim stanem rzeczy czynimy z naszej strony wszelkie wysiłki, aby nasze domowe powierzchnie mogły prezentować się atrakcyjnie wzrokowo i jednocześnie funkcjonalnie.

Inteligentne ogrzewanie – marzenie Krakowian na zimniejsze dni…

Gusta, również co do pogody, mamy bardzo różne. Jedni z nas kochają lato, inni wiosnę, a jeszcze inni zimę. Znaczna część społeczeństwa jednak nienawidzi, kiedy jest zimno. Wtedy narzekamy, iż nie mamy na nic ochoty, czas na dworze spędza się niemiło. Uwielbiamy za to schować się w przytulnym mieszkaniu, zaszyć przy kominku albo pod kocem z ciepłą herbatą oraz książką. W takich chwilach cieszymy się, że memy swój azyl, miejsce, które chroni nas od niezbyt przyjemnej rzeczywistości. Jednak jest to możliwe tylko wtedy, kiedy mamy świetne i sprawne inteligentne ogrzewanie kraków.

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.