Energooszczędne domy w modzie

Dom może kojarzyć się z dużymi kosztami utrzymania. Pojawia się jednak moda od dawna stosowana na świecie: domy energooszczędne i pasywne. Od 2013 r. dzięki dofinansowaniu będzie można mniej wydać na ciepły dom.

Zimne, standardowe budownictwo czasami doskwiera właścicielom. Rachunki w zimie potrafią przerazić każdego. Roczne zużycie energii w takim domu to nawet 120 kWh. Ratunkiem okazują się domy energooszczędne, potrzebujące w okolicach 40 kWh przez rok, a nowatorskie technologie pasywne to mniej więcej 15 kWh! Wszystko wskazuje na to, że dobrze jest zainwestować w energooszczędne rozwiązania. Można po prostu wyszukać 'domy parterowe projekty’ i zobaczyć, jak są bardzo różne. Co trzeba dowiedzieć się o oszczędnych domach?

mieszkania energooszczędne

Autor: stephen bowler
Źródło: http://www.flickr.com

Różnica między pasywnymi a energooszczędnymi dom (jesteśmy tutaj)ami

Żeby dom zasłużył na tytuł energooszczędnego, musi wypełnić konkretne wymogi odnoszące się do energii właśnie. Domy pasywne są zdecydowanie mocniej obwarowane regułami i w związku z tym roczny koszt utrzymania to bezwzględnie niewielkie kwoty. Kluczem do sukcesu jest izolacja i nowatorskie sposoby odzyskiwania ciepła. Dom energooszczędny może mieć warstwę izolacyjną grubości 20 cm, a pasywny minimum 30 – to dużo więcej niż tradycyjne budownictwo.

Budownictwo pasywne w pewnym sensie w Polsce funkcjonuje jako ciekawostka, ale inwestorzy zwracają uwagę kupujących na tę technologię. Są faktycznie droższe około 10% od murowanego domu, a inwestycja zwraca się mniej więcej 30 lat. Stąd też przegrywają z mniej skomplikowanym budynkiem energooszczędnym, a projekty domów szkieletowych są ciągle modniejsze. W związku z tym, że wymagania budowy domów pasywnych naprawdę ograniczają projekt. Dom pasywny nie ma dodatkowych elementów, takich jak balkony. Od strony południowej musi być mocno przeszklony (przy pomocy takich elementów i usług jak na w tym miejscu – ).

Jeśli masz chęć poznać informacje na opisywany wątek, to odsyłam do serwisu (http://www.zcipajos.pl/oferta/systemy-zagospodarowania-wody-deszczowej) w którym odnajdziesz mnóstwo ciekawych informacji, które szczegółowo opisują zagadnienie.

Ta technika wymyślona w Niemczech wykorzystuje stosowane zasady budownictwa energooszczędnego, ale kładzie większy nacisk na odzyskanie ciepła. Ludzie, sprzęty domowe – to też źródła energii.

Dopłaty do kredytów

W 2013 r. ruszył program dopłat do kredytów na energooszczędne budownictwo. Można dzięki niemu oszczędzić nawet 50 tys. zł. Program dofinansuje nie tylko domy, ale również mieszkania w budynkach energooszczędnych.

, , ,

Related posts

Klinkier jako produkt stosowany do elewacji budynków

Klinkier wrocław jest polecany jako materiał do elewacji domów. W samym Wrocławiu i jego obrębie z każdym rokiem pojawia się bardzo dużo domów i pozostałych budynków mieszkalnych oraz firmowych, na których robiona jest elewacja budynków przy wykorzystaniu klinkieru.

O branży budowlanej

Polska gospodarka pomimo szalejącego kryzysu ciągle się rozwija. Dzięki temu buduje się wiele nowych obiektów. To również zasługa funduszy unijnych. Wspomaga ona budowę wielu ośrodków, czy budynków użyteczności publicznej. Mnóstwo rodaków zamierza zainwestować swoje oszczędności we własne cztery ściany. Młode pary zaciągają pożyczki, po to, by zakupić gotowe mieszkanie albo działkę, na której wybudują swój pierwszy dom.

Nowe cztery kąty znajdujące się na obszarach chronionych.

Rzeszów urokliwe miasto położone w województwie podkarpackim, cieszące się niebywale bogatym życiem kulturowym a także towarzyskim. To jedno jedno z niewielu miast, gdzie aktualna infrastruktura jak i plany zagospodarowania obszaru pozwalają na budowanie coraz to nowoczesnych osiedli.

Strategiczne przeznaczenie paliwa gazowego i jego funkcje

Zapotrzebowanie na paliwa z biegiem czasu rośnie. Jest to jeden z efektów wzbogacania się społeczeństwa. Razem ze wzrostem zamożności wzrasta też zapotrzebowanie na energię, pragniemy bowiem całkiem wygodnie egzystować. Korzystamy z nowoczesnych przyrządów w domu i w pracy. Poruszamy się autami lub komunikacją miejską. Każde te nieodzowne nam systemy poruszane są paliwem.

Jakie są najtrwalsze masy wyrównujące i zawory do remontu domu?

Jeśli jesteś właścicielem firmy, która trudni się usługami budowlanymi, wówczas bez wątpliwości dobrze zdajesz sobie sprawę z tego, że znalezienie naprawdę solidnych pracowników nie jest wcale takie łatwe jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Oczywiście sporo osób obecnie szuka pracy, jeśli jednak chcesz zaangażować kogoś z właściwymi kwalifikacjami, wówczas bez wątpienia nie będzie to takie proste. Sporo osób myśli, że praca na budowie to wyłącznie sprawa sprawności fizycznej, jednak zwykle okazuje się, że nie mają oni żadnego pojęcia o budowlanych sprawach, na których po prostu trzeba się znać, chcący pracować na budowie.

Latest posts

Normy IP i telefony, które je spełniają

telefony komórkowe, przejmując kardynalne funkcje coraz to większej liczby narzędzi, towarzyszą nam na co dzień także w sytuacjach, jakie mogą mieć oddziaływanie na efektywne działanie smartfona.

Imponujące okna pcv Wrocław poleca

Styl okien przygotowanych z PCV nie powinien być nudny. Co prawda ich znaczącą funkcją jest to, aby w pełni chroniły nasze domy i mieszkania przed niechcianym działaniem czynników zewnętrznych, jednak pragniemy zarazem, aby prezentowały się oryginalnie.

Nabyłeś działkę, na której stoi stary dom – dowiedz się, co trzeba uczynić, by budowla zniknęła

W naszym kraju niezwykle mocno podniosła się liczba sprzedawanych działek. Nasi rodacy, którzy coraz więcej zarabiają, o ochotą inwestują swoje pieniądze w nieruchomości. Często po to, aby najzwyczajniej w świecie włożyć gdzieś pieniądze, a częstokroć po to, aby samemu móc się wybudować w danym miejscu. Najbardziej podrożały działki na obrzeżach dużych miast, które od kilku lat regularnie wcielają w swój zasięg również pobliskie wioseczki.

Obsługa ogrodnicza terenów zielonych – fachowe usługi pierwszorzędne dla twojego ogrodu

Zieleń naokoło zakładu lub domu to doskonały pomysł, jeśli chcielibyśmy codziennie mieć pozytywny nastrój. Przebywanie w plenerze w środku miasto jest niemożliwe, dlatego warto jest chociaż zagospodarować teren i zadbać o ładny trawnik, jak również zasadzenie roślin, aby cieszyć się chociaż taką zielenią. Jednakże samo zagospodarowanie terenu nie starczy, trzeba jeszcze odpowiednio zatroszczyć się o roślinność, aby ogród ładnie prezentował się przez cały rok.

O branży budowlanej

Polska gospodarka pomimo szalejącego kryzysu ciągle się rozwija. Dzięki temu buduje się wiele nowych obiektów. To również zasługa funduszy unijnych. Wspomaga ona budowę wielu ośrodków, czy budynków użyteczności publicznej. Mnóstwo rodaków zamierza zainwestować swoje oszczędności we własne cztery ściany. Młode pary zaciągają pożyczki, po to, by zakupić gotowe mieszkanie albo działkę, na której wybudują swój pierwszy dom.