Energooszczędne domy w modzie

Różnica między pasywnymi a energooszczędnymi dom (jesteśmy tutaj)ami
Żeby dom zasłużył na tytuł energooszczędnego, musi wypełnić konkretne wymogi odnoszące się do energii właśnie. Domy pasywne są zdecydowanie mocniej obwarowane regułami i w związku z tym roczny koszt utrzymania to bezwzględnie niewielkie kwoty. Kluczem do sukcesu jest izolacja i nowatorskie sposoby odzyskiwania ciepła. Dom energooszczędny może mieć warstwę izolacyjną grubości 20 cm, a pasywny minimum 30 – to dużo więcej niż tradycyjne budownictwo.
Budownictwo pasywne w pewnym sensie w Polsce funkcjonuje jako ciekawostka, ale inwestorzy zwracają uwagę kupujących na tę technologię. Są faktycznie droższe około 10% od murowanego domu, a inwestycja zwraca się mniej więcej 30 lat. Stąd też przegrywają z mniej skomplikowanym budynkiem energooszczędnym, a projekty domów szkieletowych są ciągle modniejsze. W związku z tym, że wymagania budowy domów pasywnych naprawdę ograniczają projekt. Dom pasywny nie ma dodatkowych elementów, takich jak balkony. Od strony południowej musi być mocno przeszklony (przy pomocy takich elementów i usług jak na w tym miejscu – ).
Jeśli masz chęć poznać informacje na opisywany wątek, to odsyłam do serwisu (http://www.zcipajos.pl/oferta/systemy-zagospodarowania-wody-deszczowej) w którym odnajdziesz mnóstwo ciekawych informacji, które szczegółowo opisują zagadnienie.
Ta technika wymyślona w Niemczech wykorzystuje stosowane zasady budownictwa energooszczędnego, ale kładzie większy nacisk na odzyskanie ciepła. Ludzie, sprzęty domowe – to też źródła energii.
Dopłaty do kredytów
W 2013 r. ruszył program dopłat do kredytów na energooszczędne budownictwo. Można dzięki niemu oszczędzić nawet 50 tys. zł. Program dofinansuje nie tylko domy, ale również mieszkania w budynkach energooszczędnych.