Elegancka i odporna elewacja z klinkieru

Dobór budulca, z którego zostanie stworzona elewacja budynku, to decyzja podejmowana już na etapie pomysłu. Najczęściej, rozważane wybory, to użycie tynku, ewentualnie zakończenie elewacji klinkierowej. Na korzyść cegły przemawiają szczególnie znakomite atrybuty techniczne.

elewacja klinkierowa

Autor: Röben Polska
Źródło: Röben Polska
Klinkierowe elewacje traktowane są za niezwykle dobre, długotrwałe, niewymagające odnowy, oraz podnoszące wartość materialną kompletnego domu. Wykorzystanie tynku jest wyjściem tańszym w momencie kupna budulców, niemniej jednak koszty zrównują się, kiedy uwzględniona zostanie eksploatacja i konieczność dokonania robót renowacyjnych po kilku latach. W zamian kolejnej naprawy otynkowanej ściany, jest możliwość zdecydować się na zakończenie elewacji klinkierowej.

Jeśli szukasz ciekawych informacji na opisywany temat, odwiedź schody głogów nas, a zapewne odnajdziesz interesujące fakty.

Dokonuje się tego na dwa sposoby (odnośnik do bloga).

Pierwszym z nich jest dobudowa warstwy zabezpieczającej, w rezultacie czego otrzymuje się ścianę trójwarstwową. Takie podejście przyczynia się do ulepszenia własności termoizolacyjnych domu, jednakże potrzebuje odpowiedniego dostosowania fundamentów. Następnym rozstrzygnięciem jest użycie klinkierowych płytek elewacyjnych, które po prostu nakleja się na odpowiednio przyrządzone podłoże.

Kiedy w schemacie architektonicznym przewidziano ukończenie fasady z tynku, dobudowanie warstwy z cegieł nie zawsze bywa możliwa. Jako budulec charakteryzujący się obfitą masą, cegła potrzebuje należycie przygotowanych baz, które zniosą obciążenie elewacji klinkierowej. Jeżeli ławy fundamentowe są na tyle okazałe, że

klinkier

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS

dostarczają możliwość dołożona warstwy cegieł, to ścianę można budować na zastanych uprzednio podłożach.

Gdy stwierdzisz, że dobrze byłoby zgłębić inny aspekt omawianej kwestii, kliknij tutaj i przeczytaj jeszcze więcej szczegółów.

Kiedy wielkość ław nie jest starczająca, wykonalne jest ich poszerzenie tak, żeby wykonać filar pod mur z cegieł.

Innym rozwiązaniem jest konstrukcja profesjonalnej elewacji z klinkieru na szczególnych konsolach ze stali nierdzewnej, które przekazują obciążenia elewacji z cegieł bezpośrednio na ścianę konstrukcyjną. Konsole przyczepia się do ściany głównej nad pułapu podłoża. Trzeba niemniej wiedzieć, że powinny być one wmurowane w dobrze wielce odporny budulec.

, , ,

Related posts

Wełna mineralna jest często stosowana do różnego rodzaju izolacji

W budownictwie wykorzystuje się z mnóstwa produktów, które choć nie niedostrzegalne gołym okiem, powodują że mieszkanie w konkretnym budynku jest rzeczywiście przyjemne. Jednym z takich przedmiotów jest wełna mineralna, która sprawdza się jako niesamowity izolator. Z jednej strony zezwala nam ona utrzymywać ciepło w domu, dzięki czemu znacznie możemy pomniejszyć własne wydatki za ogrzewanie, a z drugiej strony położona przy ścianach wewnętrznych oraz zewnętrznych, okazuje się niezawodnym izolatorem akustycznym.

Jak ogrzać wodę w domu?

W każdym gospodarstwie powinna być dostępna gorąca woda. Bez niej czystość, mycie garnków i sporo podobnych działań jest w znacznym stopniu zakłócone.

Właściwie dopasowane drzwi to sukces pięknego wnętrza

Jeśli chcielibyśmy, żeby nasze lokum mieszkaniowe naprawdę fajnie wyglądało, żeby nie było sztampowe, to warto wybrać drzwi szklane. Takie drzwi mogą totalnie zmienić nasze wnętrze. Szkło dodaje mieszkaniu nowoczesności. Jest bardzo dobre, gdy ciężko nam się zdecydować, czy lepsze okażą się drzwi jaśniejsze czy może akurat ciemne.

Remont mieszkania – wynajmij fachowców

Każdy z nas przeprowadza remont mieszkania lub domu zaledwie kilka razy w życiu, a i tak jest to dla nas spore wyznanie. Jeśli masz życiowy partner lubi majsterkować (a o złote rączki coraz trudniej), mamy ten luksus, że własnymi siłami pomalujemy mieszkanie. Inaczej rzecz się ma, jeśli np. wprowadzamy się do nowego mieszkania i czeka nas kafelkowanie ścian i posadzek, montaż drzwi czy układanie paneli. Podobne rewolucje czekają nas przy gruntownym remoncie łazienki lub kuchni, albo jeśli w naszym leciwym domu chcemy położyć gładzie na ścianach. Zamiast obrażać się na naszego mężczyznę, że nie jest złotą rączką, wynajmijmy fachowców. Tylko jak znaleźć ekipę remontową, która będzie uczciwa i niedroga?

Urok oświetlenia

Nabywamy meble, piękne obrazy, inwestujemy w oryginalne dodatki, a mimo to... cały czas nie ma tego „czegoś” w naszych przestrzeniach. A wystarczy, że zadbamy o odpowiednie oświetlenie, które w błyskawiczny sposób odmieni nasz dom.

Latest posts

Do jakich robót może zostać wykorzystany przecinak?

Każdy miłośnik majstrowania ma w warsztacie przeróżne przyrządy. Większość z nich jest przydatna w wypadku ochoty przeprowadzenia prac remontowo-budowlanych samodzielnie.
Przykładowo do skucia ścian czy materiałów budowlanych można posługiwać się przecinakiem.

Jakie drzwi zakupić?

Drzwi mogą się "wtopić" w wystrój mieszkania i stać się nieomalże niedostrzegalne, bądź stać się interesującym fragmentem aranżacji wnętrza.
Jeśli chodzi o drzwi nowoczesne, ich wybór jest obecnie tak ogromny, że bez większego kłopotu dopasujemy je do wystroju pomieszczenia jak też do naszego gustu.

Modne akcesoria dla każdego

Istnieje sporo osób, którzy interesują się technologicznymi ciekawostkami, oraz kochają współczesne gadżety. To oczywiście one, dopasowane do osobistych zamiłowań ułatwiają i uprzyjemniają nam życie na co dzień.

Jak wyselekcjonować doskonałego fotografa ślubnego ?

Fotografie ślubne są oglądane przez mnóstwo ludzi. Najważniejsze z nich to My - Młoda Para. Ten zwięzły tekst powstał, ażeby uprościć Wam wybór - bo wszystko co związane z tym dniem ma być idealne.
Fotograficzną usługę należy rozpatrywać w dwóch aspektach.

Telefony dla nestorów

Obsługa nowoczesnego telefonu osobie starszej z reguły sprawia sporo problemów.
Niewielkie klawisze nie pasują do nieefektywnych paluszków zaatakowanych reumatyzmem, natomiast niewielki ekran nie pozwala dostrzec tego, co się na nim odkrywa.