Ekologiczne rozwiązania wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie czyli zalety dachów zielonych.

Po zachłyśnięciu się technologicznymi nowinkami ludzie coraz częściej wracają do natury. Szczególnie jest to widoczne w budownictwie, gdzie aktualne trendy wręcz nakazują, aby nowe budynki były jak ekologiczne i oszczędne. Dotyczy to na przykład użycia nowoczesnych technologii które oszczędzają energię, ale również otoczeniu budynku dużą ilością zieleni.

Zielony dach

Źródło: www.flickr.com

Jednym z ciekawszych metod na zapewnienie sobie zielonego otoczenia jest wykorzystanie powierzchni dachu. Rozwiązanie takie bardzo dobrze będzie się sprawdzać w obiektach mających dachy płaskie, a we wszystkich większych miastach jest ich pewna ilość. Takie konstrukcje można także zastosować przy budownictwie jednorodzinnym, z tym że tu należy uważać na nachylenie, jakie nie powinno przekraczać trzydziestu procent.

Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, to odsyłam tutaj (http://maragency.pl/kategoria/sita-kanalowe/39), gdyż odnajdziesz tam dużo fascynujących Cię tematów, które są tam opisane.

Pomimo tego, że postawienie dachu zielonego zwiększa ogólne koszty inwestycji, to jednak plusy takiego rozwiązania, zwłaszcza ekologiczne, są bardzo duże. Z tego też powodu dachy zielone zaczęły się cieszyć coraz większą popularnością wśród inwestorów stawiających różne obiekty – strona www.

Dachówki bitumiczne Tegola

Autor: www.tegola-polonia.com.pl

Dachy zielone mają sporo plusów. Zieleń, która na nich rośnie bardzo dobrze tłumi wszelkie hałasy, a oprócz tego stanowi naturalną regulację klimatu wokół budynku. Bardzo istotne jest też filtrowanie powietrza i produkowanie tlenu, szczególnie w dużych miastach ma to naprawdę spore znaczenie. Aby dach z zieleni mógł dobrze spełniać swoją rolę, to powinien być należycie zrobiony.

Jeśli spodobał Ci się prezentowany tekst, to niewątpliwie zainteresują Cię też przydatne teksty (https://gappy.pl/produkt/kratka-wentylacyjnabr-11-x-29-cm,762), które znajdziesz tu – one wciągną Cię całkowicie.

Jeśli się będzie pamiętało o kilku sprawach, to tak zbudowany dach posłuży przez wiele długich lat, z reguły będzie znacznie trwalszy niż tradycyjne pokrycia dachowe.

Dzisiejsze technologie wykorzystujące maty wegetacyjne znacznie ułatwiają montaż i późniejsze użytkowanie. Takie maty wystarczy rozłożyć na płaskiej powierzchni i w zasadzie dach jest gotowy, zachowując rzecz jasna wszystkie swoje zalety, a o całą resztę zadba już natura. Jednym z pionierów takiej technologii stała się firma Viacon, producent niedrogich i prostych w montażu zielonych dachów, ciesząca się dużą renomą na tym rynku.

, ,

Related posts

Latest posts

Garść porad dla stawiających domostwo!

Garść rad dla pragnących wreszcie zabudować własną działkę. Wiadomo - jeśli posiadamy działkę, niemalże stworzoną pod wybudowanie domostwa, byłoby czymś bezsensownym, gdybyśmy zrezygnowali z tego marzenia. W ostatnim czasie wielu ludzi w Polsce trochę się boi kredytu na dom, z oczywistych powodów, lecz zasadniczo nadal nie brakuje śmiałków. I tacy śmiałkowie są tak naprawdę zwycięzcami! Jednakże tak czy siak definitywnie każdego człowieka muszą interesować rady, które zostaną za dosłownie moment przytoczone!

Czy korzystniej jest używać oryginałów czy też z zamienników?

Gdyby tak się zastanowić, jak wiele mamy różnorodnych produktów w sklepie naszłaby nas niechybnie refleksja. Wszakże wiele z tego typu rzeczy nie różnią się niczym między sobą. Batonik pierwszy, batonik następny, soczek jabłkowy, a kolejny z podobnych, lub takich samych jabłek… Bo czym się może różnić? Ilością konserwantów? No chyba nie ilością realnych jabłek?

Czym jest folia PE i kiedy może zostać zastosowana?

W trakcie domu należy niezwykle starannie zabezpieczyć go przed wilgocią. Można do wykonania warstwy izolacji chroniącej przed wnikaniem wilgoci zastosować folię PE. Folia PE znalazła zastosowanie podczas budowy domów jedno- oraz wielorodzinnych. Robi się z niej izolację przeciwwilgociową pod wylewki, posadzki bądź pod podłogi. Folia PE zapewnia naprawdę solidną izolację przytoczonych elementów domu. Każda podłoga składa się z warstwy izolacji o charakterze akustycznym i termicznym.

Jaką folię samoprzylepną kupić, by radować się dobrymi efektami?

Firm działających w obszarze artykułów samoprzylepnych na polskim rynku jest dosyć wiele. Jest więc w czym wybierać. Każdego roku grupę odbiorców kupujących folię samoprzylepną powiększa się też o nowych odbiorców, którzy zaufali producentom. Propozycja tych najlepszych przedsiębiorstw obejmuje całą gamę produktów samoprzylepnych przeznaczonych zarówno dla klientów przemysłowych, hurtowych jak i detalicznych.

Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi wewnętrzne i jakiego rodzaju typy drzwi możemy dziś spotkać?

Kiedy urządzamy mieszkanie, skupiamy się zazwyczaj na tonacji ścian, na meblach, podłogach, a całkowicie po macoszemu traktujemy wybór drzwi wewnętrznych. Czynimy tak zupełnie niesłusznie, ponieważ drzwi montowane wewnątrz mają bardzo duże znaczenie dla wystroju naszego domu.
Odpowiednio dobrane drzwi będą wpływać na zalety estetyczne domu, ale także na jego funkcjonalność.