Ekologiczne rozwiązania wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie czyli zalety dachów zielonych.

Po zachłyśnięciu się technologicznymi nowinkami ludzie coraz częściej wracają do natury. Szczególnie jest to widoczne w budownictwie, gdzie aktualne trendy wręcz nakazują, aby nowe budynki były jak ekologiczne i oszczędne. Dotyczy to na przykład użycia nowoczesnych technologii które oszczędzają energię, ale również otoczeniu budynku dużą ilością zieleni.

Zielony dach

Źródło: www.flickr.com

Jednym z ciekawszych metod na zapewnienie sobie zielonego otoczenia jest wykorzystanie powierzchni dachu. Rozwiązanie takie bardzo dobrze będzie się sprawdzać w obiektach mających dachy płaskie, a we wszystkich większych miastach jest ich pewna ilość. Takie konstrukcje można także zastosować przy budownictwie jednorodzinnym, z tym że tu należy uważać na nachylenie, jakie nie powinno przekraczać trzydziestu procent.

Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, to odsyłam tutaj (http://maragency.pl/kategoria/sita-kanalowe/39), gdyż odnajdziesz tam dużo fascynujących Cię tematów, które są tam opisane.

Pomimo tego, że postawienie dachu zielonego zwiększa ogólne koszty inwestycji, to jednak plusy takiego rozwiązania, zwłaszcza ekologiczne, są bardzo duże. Z tego też powodu dachy zielone zaczęły się cieszyć coraz większą popularnością wśród inwestorów stawiających różne obiekty – strona www.

Dachówki bitumiczne Tegola

Autor: www.tegola-polonia.com.pl

Dachy zielone mają sporo plusów. Zieleń, która na nich rośnie bardzo dobrze tłumi wszelkie hałasy, a oprócz tego stanowi naturalną regulację klimatu wokół budynku. Bardzo istotne jest też filtrowanie powietrza i produkowanie tlenu, szczególnie w dużych miastach ma to naprawdę spore znaczenie. Aby dach z zieleni mógł dobrze spełniać swoją rolę, to powinien być należycie zrobiony.

Jeśli spodobał Ci się prezentowany tekst, to niewątpliwie zainteresują Cię też przydatne teksty (https://gappy.pl/produkt/kratka-wentylacyjnabr-11-x-29-cm,762), które znajdziesz tu – one wciągną Cię całkowicie.

Jeśli się będzie pamiętało o kilku sprawach, to tak zbudowany dach posłuży przez wiele długich lat, z reguły będzie znacznie trwalszy niż tradycyjne pokrycia dachowe.

Dzisiejsze technologie wykorzystujące maty wegetacyjne znacznie ułatwiają montaż i późniejsze użytkowanie. Takie maty wystarczy rozłożyć na płaskiej powierzchni i w zasadzie dach jest gotowy, zachowując rzecz jasna wszystkie swoje zalety, a o całą resztę zadba już natura. Jednym z pionierów takiej technologii stała się firma Viacon, producent niedrogich i prostych w montażu zielonych dachów, ciesząca się dużą renomą na tym rynku.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.