Ekologiczne rozwiązania wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie czyli zalety dachów zielonych.

Po zachłyśnięciu się technologicznymi nowinkami ludzie coraz częściej wracają do natury. Szczególnie jest to widoczne w budownictwie, gdzie aktualne trendy wręcz nakazują, aby nowe budynki były jak ekologiczne i oszczędne. Dotyczy to na przykład użycia nowoczesnych technologii które oszczędzają energię, ale również otoczeniu budynku dużą ilością zieleni.

Zielony dach

Źródło: www.flickr.com

Jednym z ciekawszych metod na zapewnienie sobie zielonego otoczenia jest wykorzystanie powierzchni dachu. Rozwiązanie takie bardzo dobrze będzie się sprawdzać w obiektach mających dachy płaskie, a we wszystkich większych miastach jest ich pewna ilość. Takie konstrukcje można także zastosować przy budownictwie jednorodzinnym, z tym że tu należy uważać na nachylenie, jakie nie powinno przekraczać trzydziestu procent.

Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, to odsyłam tutaj (http://maragency.pl/kategoria/sita-kanalowe/39), gdyż odnajdziesz tam dużo fascynujących Cię tematów, które są tam opisane.

Pomimo tego, że postawienie dachu zielonego zwiększa ogólne koszty inwestycji, to jednak plusy takiego rozwiązania, zwłaszcza ekologiczne, są bardzo duże. Z tego też powodu dachy zielone zaczęły się cieszyć coraz większą popularnością wśród inwestorów stawiających różne obiekty – strona www.

Dachówki bitumiczne Tegola

Autor: www.tegola-polonia.com.pl

Dachy zielone mają sporo plusów. Zieleń, która na nich rośnie bardzo dobrze tłumi wszelkie hałasy, a oprócz tego stanowi naturalną regulację klimatu wokół budynku. Bardzo istotne jest też filtrowanie powietrza i produkowanie tlenu, szczególnie w dużych miastach ma to naprawdę spore znaczenie. Aby dach z zieleni mógł dobrze spełniać swoją rolę, to powinien być należycie zrobiony.

Jeśli spodobał Ci się prezentowany tekst, to niewątpliwie zainteresują Cię też przydatne teksty (https://gappy.pl/produkt/kratka-wentylacyjnabr-11-x-29-cm,762), które znajdziesz tu – one wciągną Cię całkowicie.

Jeśli się będzie pamiętało o kilku sprawach, to tak zbudowany dach posłuży przez wiele długich lat, z reguły będzie znacznie trwalszy niż tradycyjne pokrycia dachowe.

Dzisiejsze technologie wykorzystujące maty wegetacyjne znacznie ułatwiają montaż i późniejsze użytkowanie. Takie maty wystarczy rozłożyć na płaskiej powierzchni i w zasadzie dach jest gotowy, zachowując rzecz jasna wszystkie swoje zalety, a o całą resztę zadba już natura. Jednym z pionierów takiej technologii stała się firma Viacon, producent niedrogich i prostych w montażu zielonych dachów, ciesząca się dużą renomą na tym rynku.

, ,

Related posts

Latest posts

Płytki wyborne do każdego rodzaju pomieszczenia w mieszkaniu

Jeżeli masz chęć wyselekcjonować do swojego mieszkania odpowiednie płytki musisz mieć na uwadze, iż współcześnie na rynku jest ogromny dobór, co sprawia, że często trudno zdecydować nam się na stosowny rodzaj glazury. Płytki różnią się od siebie formatem, formą, kolorem i strukturą, co sprawia, że do każdego miejsca należy wybrać ich odmienny rodzaj. Wszystkie płytki podłogowe muszą jednakże wyróżniać się odpornością na eksploatację, a także nie mogą bardzo łatwo się wycierać. Jeśli będą one odporne, wówczas to będą nam służyć przez wiele lat i nie będziemy musieć się kłopotać, iż przy najmniejszym uderzeniu ulegną one unicestwieniu.

Części zamienne do sprzętu AGD – piloty do tv różnorodnych marek

Mnóstwo z nas ma w swoim domu rozmaite sprzęty RTV i AGD, w większości domów znajduje się choćby telewizor. Telewizor jest niesłychanie użytecznym oraz niezmiernie praktycznym wyposażeniem, dzięki niemu mamy dojście do świeżych informacji z kraju oraz świata, możemy także oglądać swoje ukochane filmy, seriale, programy przyrodnicze bądź także muzyczne. Oglądanie telewizji zezwala nam się odprężyć czy zrelaksować, jest to także skuteczna i niesłychanie modna forma rozrywki.

Który typ drzwi warto wybrać do naszego domu?

Własny dom jednorodzinny to na pewno marzenie dużej części z nas. Jest to bowiem spełnienie naszych wszystkich oczekiwań co do posiadania kompletnej niezależności oraz autonomii w życiu. Jesteśmy zobowiązani jednakże odnotować, że jego zbudowanie jest zadaniem niebywale ciężkim. Z jednej strony naszym najogromniejszym kłopotem może okazać się zdobycie wystarczających środków pieniężnych na każde działania.

Palenie tytoniu i możliwe zamienniki

Obecnie zjawisko uzależnienia od wyrobów tytoniowych jest prawdziwym niebezpieczeństwem. W wielu grupach przykładowo zawodowych widać tendencję, że jest więcej osób palących niż niepalących. Jest to bardzo niepokojące gdy zwróci się uwagę na szkodliwość tego rodzaju środków.