Ekologiczne mieszkania – w jaki sposób je przygotować?

Firma projektowa zajmuje się opracowaniem gotowych projektów domów jednorodzinnych, starając się przy tym jak najlepiej spełniać różnorodne wymagania klientów. Biuro projektowe stale podąża za trendami i ubogaca ofertę o nowe rozwiązania. Firma dba przede wszystkim o jakość zastosowanych rozwiązań, a także o to, by domy były funkcjonalne, wygodne i niedrogie w utrzymaniu. Każdy klient jest traktowany indywidualnie i miło – może spodziewać się profesjonalnej pomocy zarówno przy projektowaniu, jak i realizacji swojego nowego domu.

Biuro projektowe proponuje projekty tanich domów. Do kolekcji projektów małych domów, zaliczają się domy (sprawdź informacje) o powierzchni użytkowej do 120 mkw. Powierzchnia ta ponad dwukrotnie przekraczająca powierzchnię standardowego mieszkania w Polsce. W ostatnich latach porównywalne stały się koszty zakupu mieszkania i budowy małego domu. Nieporównywalnie większa pozostaje natomiast wygoda, jaki daje własny dom. Dlatego też inwestycja w mały dom jest obecnie alternatywą dla kupna mieszkania w bloku lub kamienicy. Mały dom to niewielkie koszty jego budowy i utrzymania.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, sprawdź opracowanie (www.tomiservice.pl/projects) zamieszczone tutaj, znajdują się w tamtym miejscu podobne informacje, które będą dla Ciebie interesujące.

Projekty domów energooszczędnych właśnie w sytuacji niewielkich domów znajdują, najlepsze warunki do realizacji swoich idei.

Projekt domu

Autor: philcampbell
Źródło: http://www.flickr.com/photos/clanlife/4315136665/
Kolekcja projektów domów średnich ma w ofercie domy o powierzchni 120-150 mkw.
Bez wątpienia nie jest to już alternatywa w stosunku do mieszkania, jak w przypadku mniejszych propozycji, lecz wygodny dom dla kilkuosobowej rodziny. Firma oferuje również projekty tanich domów , o powierzchni użytkowej ponad 150 mkw – zaliczają się one do kolekcji domów dużych. Są wśród nich też projekty budynków rezydencyjnych, których powierzchnia wynosi ponad 300 mkw.

Firma proponuje również projekty domów energooszczędnych. Domy energooszczędne to nowoczesne domy które odznaczają się niskim zużyciem energii. Rozkład pokoi w domu energooszczędnym jest tak skonstruowany, by można było używać energii słonecznej do ich ogrzewania i oświetlania. Aby obniżyć zużycie energii w domach nisko-energetycznych, podobnie jak w domach pasywnych, powszechnie stosuje się kolektory słoneczne. Projekty domów energooszczędnych charakteryzują się nieskomplikowaną i zwartą bryłą budynku, często pozbawioną elementów dekoracyjnych, przez które może dochodzić do ucieczki ciepła. Niemniej są to projekty domów bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym i wykończone najnowszymi materiałami wysokiej jakości. Cechą odznaczającą, jaką mają domy nisko-energetyczne to najnowocześniejsze, inteligentne i energooszczędne instalacje, które zmniejszają koszty ogrzewania domu. Projekty domów energooszczędnych to znakomita propozycja dla inwestorów, którzy cenią nowoczesne rozwiązania i ekologię.

, ,

Related posts

Dachówka ceramiczna

Normą w technologii budowlanej jest już dachówka ceramiczna, która ma kilka rodzajów: karpiówka, z zakończeniem np. owalnym, jest płaska, esówka w kształcie „S” i mniszka wygięta rogami do góry. To logiczne, że zwykła dachówka ma pomarańczowy kolor, ale angobowanie pozwala ten kolor zmodyfikować.

Wykorzystanie pustaków w pracach budowlanych

Pustaki, są w aktualnych czasach bardzo często wykorzystywane w budownictwie. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, iż wytwarzane są one z bardzo dobrej jakości materiału, poprzez co są one odporne na oddziaływanie czynników innego typu, ale również można bez problemu na ten materiał kłaść inny materiał, jak przykładowo styropian do ocieplenia obiektu. Gwarantują one także niezwykle dobry poziom wentylacji, co jest niezwykle ważne, gdyż w taki sposób wewnątrz obiektu powietrze jest świeże i to rzecz jasna także jest niezwykle ważne.

Jak zdecydować się na solidne drzwi do domu?

Drzwi w naszych wnętrzach powinny nie tylko komponować się z aranżacją pomieszczenia, ale również być praktyczne. Jak nabyć idealny model?
Ważne jest staranne zmierzenie otworu drzwiowego i wybór odpowiedniej szerokości skrzydła. Standardowe drzwi zakupimy w kilku rozmiarach: 60, 70, 80, 90 i 100 cm.

Kupno brodzika w korzystnej kwocie.

Komfortowa łazienka jest podstawą doskonale urządzonych wnętrz. Elegancki salon, zmysłowa sypialnia lub ergonomiczna kuchnia, to tylko część każdego projektu. Uzupełnieniem jest oczywiście dobrze urządzona łazienka. Oczywiście gdy kubatura tego pomieszczenia pozwala na dowolną aranżację zaś koszt nie gra żadnej roli, łatwiej jest dobrze wyposażyć łazienkę. Ale gdy ważny jest każda złotówka, albo gdy trzeba pomieścić dużo sprzętów na rzeczywiście małej powierzchni to jest prawdziwa umiejętność.

Z jakich surowców zbudować swój dom?

Kiedy właśnie stawiasz nowy dom, wtedy bez wątpliwości czeka Cię wiele istotnych decyzji – od nich przede wszystkim zależy to, czy uda Ci się wyrobić w założonym na budowę domu budżecie. Jeżeli zastanawiasz się, jakiego surowca użyć do budowy własnego domu, wtedy kategorycznie możemy doradzić Ci cegłę ceramiczną. Wprawdzie parę lat temu cegła wyszła z mody, jednakże teraz stopniowo wraca do łask.

Latest posts

Chcesz zbudować dom, który będzie tani w utrzymaniu? Zwracaj uwagę szczególnie na jakość wybieranych materiałów!

Niemalże każdy, kto kiedykolwiek interesował się kwestią budowy domów i porównania kosztów utrzymania domu a mieszkania, oczywiście wie doskonale, że utrzymanie domu jest o wiele bardziej kosztowne niż opłacanie czynszu w mieszkaniu. Jednocześnie właściwie każdy z nas marzy o swoim domu na wsi - jak sprawića, żeby to marzenie się spełniło, a równocześnie aby być w stanie utrzymywać swoje miejsce zamieszkania?Jeżeli naprawdę zależy Ci na zmniejszeniu kosztów utrzymania budynku, wtedy bez wątpienia powinieneś zainteresować się sprawą ekologicznych domów.

Odnowienie własnego domu

Wrocław to jedno z miast zaraz po Warszawie, w jakim tak szybko rozwija się sektor budowniczy. Podyktowane jest to coraz obszerniejszym napływem ludności w te rejony. Studenci już nie tak często typują Stolicę, obecnie to akurat Wrocław przeżywa prawdziwe oblężenie. W tym mieście także coraz więcej rodzin bierze kredyty na nowe obiekty mieszkalne. Wszystko to w rzeczy samej jest przyczyną rozwoju na tym terenie branży remontowej. Powstaje również coraz więcej przedsiębiorstw proponujących produkty konieczne do wyposażenia wnętrz.