Dwuspadowy czy jednospadowy? Dachy

Od wielu lat sporo dyskutuje się o ekologi i oszczędzaniu energii, a odzwierciedlenie tego trendu spostrzec można w wielu różnych dziedzinach, do których możemy też zakwalifikować architekturę.

Wielu z nas postanawia skusić się na tak zwane budownictwo „zielonych domów”, które za priorytet obrało sobie zwrócenie naszej uwagi na charakterystyczną konstrukcję, której główną funkcją jest obniżenie utraty ciepła, często uzyskanie energii z alternatywnych źródeł, a w rezultacie zminimalizowanie kosztów utrzymania budynku mieszkalnego.

dach

Autor: rawdonfox
Źródło: http://www.flickr.com

Budynki energooszczędne powinny mieć jak najprostszą formę. Albowiem bryła budynku wyznacza kształt dachu, on także powinien być oszczędny w formie – daje to minimalne straty energii. Dobrze gdy jest dwuspadowy, jednospadowy lub płaski.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Zajrzyj więc do kolejnego zagadnienia i czytaj klimatyzacja do mieszkania tak długo, jak zechcesz o interesujących Cię kwestiach.

A, że projekty domów z poddaszem jak domów z poddaszem to domy funkcjonalne i stosunkowo niedrogie, niezmiennie cieszą się wielką popularnością. Wiedzmy, że im mniejsza jest kubatura dachu, tym straty ciepła będą mniejsze. Wskutek tego, korzystniej jest zwiększyć powierzchnię użytkową domu, rozbudowując go wzwyż, niż stawiać okazałe budynki parterowe.

Jeśli chcesz zdobyć uzupełniające informacje na omawiany temat, to przejrzyj serwis, która takiego typu dane zawiera. Niewątpliwie okażą się zajmujące.

Ogrzane powietrze unosi się ku górze, więc wskazana jest szczególnie dokładna oraz grubsza niż w przypadku ścian izolacja dachu. Przez dach ocieplony w sposób energooszczędny ucieknie o 35% ciepła mniej, niż przez dach ocieplony w tradycyjny sposób. Poszukujemy ciekawego projektu domu? Należy wpisać w wyszukiwarce interesującą nas frazę, czyli: projekty domów z dachem kopertowym, a z całą pewnością wyszukamy taki, który nas zachwyci.

dach

Autor: SFB Carpentry
Źródło: http://www.flickr.com

W chwilach gdy prowadzimy konwersacje o kosztach w budownictwie, uwzględniamy nie jedynie koszty materiałów i wybudowania domu. To również późniejsze utrzymanie go, a co za tym idzie sumy wydane na ogrzewanie, oświetlenie, wentylację. W przypadku domu energooszczędnego rachunki za ogrzewanie pojawiają się sporo niższe niż w przypadku domu standardowego. Z tego względu dom energooszczędny to wspaniała perspektywa, oraz inwestycja na przyszłość, dająca nam oszczędności finansowe na resztę lat.

, ,

Related posts

Latest posts

Co jest interesującym pomysłem dla osób, które pragną uruchomić firmę w branży remontowej?

Dowolne duże przedsiębiorstwo budowlane do wykonywania kierowanej przez siebie działalności rynkowej powinno posiadać m.in. wiele różnego typu pojazdów i narzędzi. Przykładowo mogłyby to być buldożery czy też wywrotki.
Takie pojazdy w dzień mogą wykonywać swoją pracę, natomiast w nocy odstawiane są przeważnie na specjalny postój, który określany jest jako park maszyn.

Nowoczesne modele budynków

Myśląc o budowie własnego domu powinno się przeznaczyć trochę czasu, aby przyzwoicie rozważyć inwestycje życia.
Nim budowa domu na podstawie wymarzonego planu się rozpocznie, trzeba dopełnić kilku formalności.

Osuszacze w Opolu – a więc, w jaki sposób osuszyć budynek z nadmiernej ilości wilgoci

Masz zalane mieszkanko lub jakąś inną budowlę, której jesteś właścicielem? Pomieszkujesz wewnątrz Opolu? Jeżeli tak, to idealnie trafiłeś! Wewnątrz naszego felietonie po opowiadamy Tobie o zaletach osuszaczy budynków oraz do jakich rzeczy się ona przydają!
Tematem naszego nowiutkiego felietonu, jak można zobaczyć bywają osuszacze Opole, a więc maszynki przeznaczone do osuszania budowli.

Wykorzystanie ekologii w mieście

W dzisiejszych czasach intensywnego rozwoju wszelakich części przemysłu i turystyki sprawa zanieczyszczenia środowiska staje się niebywale ważna. Na poziomie teoretycznym zajmuje się tą kwestią ekologia jako nauka o strukturze i działaniu natury.