Dofinansowanie materiałów budowlanych przez miasta – czy to możliwe?

Materiały budowlane są obecnie powszechnie dostępne i niedrogie. Szeroki asortyment i ich niskie ceny mogłyby skłonić niektóre miasta do przeprowadzenia renowacji budynków mieszkalnych.


Docieplenia w Łodzi

docieplenia

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com

Branża materiały budowlane Łódź jest z roku na rok coraz bardziej rozbudowana. Co roku w mieście powstają nowe składy budowlane i mniejsze sklepiki oferujące spory wybór materiałów budowlanych. Łódź ma w ofercie chyba najtańsze w powiecie artykuły do prac budowlanych, w mieście i okolicy powstało wiele zakładów produkujących styropian, gładź i materiały na docieplenia.
Gdyby Urząd Miasta w Łodzi zechciałby wcielić w życie program docieplenia budynków w najbardziej biednych częściach miasta, zamieszkałych przez mieszkańców w podeszłym wieku nie posiadających środków na tego typu operacje, to z pewnością polepszyłoby zdanie o tym mieście wśród opinii społecznej. Docieplenia Łódź mogłaby prowadzić ze środków zgromadzonych od podatników. Planami związanymi z tą inwestycją mogliby zajmować się na przykładstażyści uczący się zawodu – bardzo pomocna strona, warto zajrzeć na metalbud.net.pl.

Dofinansowanie zakupu materiałów budowlanych przez miasto

Docieplenie od wewnątrz ścian z cegły za pomocą płyt YTONG MULTIPOR

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.

Podobną przedsięwzięcie budowlane mógłby przeprowadzić Bełchatów. Miasto jest wielce zniszczone, szare, brudne, nie zachęca, by się tam osiedlać dokonując zakupu mieszkania czy działki budowlane. Dobrym pomysłem byłoby dopłacenie do zakupu artykułów budowlanych dla właścicieli starych kamienic i domów. Projekt inwestycji mógłby odnosić się do dofinansowania zakupu materiałów budowlanych na realizację docieplenia lokali mieszkalnych w środku.
Materiały budowlane Bełchatów oferuje w niewysokich cenach głównie w dużych marketach budowlanych, jak nawiasem mówiąc każde inne większe miasto.

Czy zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli odpowiesz twierdząco, to idź dalej odwierty dolne źródło Śląskie i przejrzyj tam kolejne zajmujące posty. Nie ociągaj się!

W mieście tym takich sklepów jest kilka. Zatem wybór jest dostatni.

Zaintrygował Cię ten temat? Jeżeli tak, to przejdź do nowego tekstu i czytaj dalej domanski.com.pl o tym, co niezwykle Cię interesuje.

Za kryterium władze mogłyby wziąć warunki socjalne domowników i właścicieli tych budynków. Dzisiejsze systemy dociepleń nie są drogie i miasto nie musiałoby się mocno wykosztowywać. A dla uboższych, głównie starszych mieszkańców byłby to dar z niebios (czytaj więcej).

, ,

Related posts

Latest posts

Co jest interesującym pomysłem dla osób, które pragną uruchomić firmę w branży remontowej?

Dowolne duże przedsiębiorstwo budowlane do wykonywania kierowanej przez siebie działalności rynkowej powinno posiadać m.in. wiele różnego typu pojazdów i narzędzi. Przykładowo mogłyby to być buldożery czy też wywrotki.
Takie pojazdy w dzień mogą wykonywać swoją pracę, natomiast w nocy odstawiane są przeważnie na specjalny postój, który określany jest jako park maszyn.

Nowoczesne modele budynków

Myśląc o budowie własnego domu powinno się przeznaczyć trochę czasu, aby przyzwoicie rozważyć inwestycje życia.
Nim budowa domu na podstawie wymarzonego planu się rozpocznie, trzeba dopełnić kilku formalności.

Osuszacze w Opolu – a więc, w jaki sposób osuszyć budynek z nadmiernej ilości wilgoci

Masz zalane mieszkanko lub jakąś inną budowlę, której jesteś właścicielem? Pomieszkujesz wewnątrz Opolu? Jeżeli tak, to idealnie trafiłeś! Wewnątrz naszego felietonie po opowiadamy Tobie o zaletach osuszaczy budynków oraz do jakich rzeczy się ona przydają!
Tematem naszego nowiutkiego felietonu, jak można zobaczyć bywają osuszacze Opole, a więc maszynki przeznaczone do osuszania budowli.

Wykorzystanie ekologii w mieście

W dzisiejszych czasach intensywnego rozwoju wszelakich części przemysłu i turystyki sprawa zanieczyszczenia środowiska staje się niebywale ważna. Na poziomie teoretycznym zajmuje się tą kwestią ekologia jako nauka o strukturze i działaniu natury.