Czy warto badać grunt przed zakupem działki pod budowę domu? Jakie badania dobrze jest zlecić?

Osoby mające w planach budowę swojego domu z reguły myślą o podstawowych rzeczach, jak kupienie działki oraz załatwienie różnego rodzaju standardowych formalności. Natomiast mało kto zleca badania gruntu przed rozpoczęciem inwestycji. Nie są one obowiązkowe dlatego chcąc oszczędzić na inwestycji sporo osób zwyczajnie ich nie robi. Czemu jednak opłaca się takie badania zlecić i co nam one dadzą?

grunt na sprzedaż

Autor: Nicholas A. Tonelli
Źródło: http://www.flickr.com

Prawo budowlane uważa domy jednorodzinne za budynki, które przekazują na podłoże niewielkie obciążenie dlatego nie trzeba wykonywać badań geotechnicznych. Uważa się też, że nośność niemal wszystkich terenów w naszym kraju jest tak duża, że można bez problemu stawiać na nich domy.

Ten artykuł ma fascynujące informacje na prezentowany wątek – jeżeli chcesz uzyskać więcej wpisów, to odwiedź stronę jwp kancelaria, która opisuje zbliżone problemy.

Natomiast problem jest wtedy jak chcemy postawić dom na słabo poznanym gruncie, w takim wypadku nawet przed zakupem działki warto stan gruntu sprawdzić bo może okazać się, że działka nie nadaje się do zabudowy. Poza tym by odpowiednio zaplanować fundamenty lepiej sprawdzić stan podłoża.

Dokumentację na temat badań podłoża przygotowuje specjalista w dziedzinie geotechniki na podstawie badań przeprowadzonych w terenie; zobacz również: badania gruntów. Z reguły także są one uzupełniane badaniami przeprowadzonymi w laboratorium, jakie dają także informacje na temat składu gleby. Jednym z badań w terenie jest sondowanie statyczne. Podczas takich czynności mierzy się podstawowe parametry, na podstawie jakich można określić choćby budowę geologiczną podłoża, stopień zagęszczenia, plastyczność czy wytrzymałość na ścinanie. Sondowanie CPTU pozwala oszacować stopień nośności oraz osiadanie, co jest ważne przy planowaniu fundamentów.

Jeżeli niniejszy tekst Cię zafrapował, to bez ociągania wejdź na ten odnośnik, gdyż on także Cię zainteresuje – to niezwykle ważna strona (www.kabus.pl/?sh=drazki_drewniane).

Badanie to stosuje się razem z wierceniami badawczymi. Tylko w takiej sytuacji można otrzymać dobrą interpretację rezultatów.

budowa domu

Źródło: pixabay.com

Do dokładniejszego przebadania gruntu stosuje się szereg badań łącznie ze zbadaniem poziomu wód gruntowych. Takie badania dadzą nam pewność, że nie będziemy musieli zmagać się z pęknięciami ścian domu, nie będziemy martwić się zalegającą wodą w piwnicy, uniknąć uda się dodatkowych kosztów związanych z koniecznością zmian projektu podczas trwania prac budowlanych. Co najważniejsze, będziemy mieć pewność, iż nasz dom będzie w pełni bezpieczny dla jego przyszłych mieszkańców. Te wszystkie informacje są bardzo ważne i bez robienia takich badań nie będziemy mieć pewności czy dane miejsce jest bezpieczne. Tak na dobrą sprawę koszty tego typu badań wobec wydatków na zakup działki i całej budowy są znikome. Z tego powodu planując taka inwestycję warto wziąć pod uwagę i te koszty.

Źródło artykułu –

, ,

Related posts

Latest posts

Plakat na ścianę w stolicy naszego kraju

W czasach młodości naszych rodziców i w czasach młodości współczesnych trzydziestolatków wszystko prezentowało się inaczej niż obecnie. Dziś dzieciaki mają dostęp do wszystkiego, bez jakiegokolwiek kłopotu, a kiedyś było inaczej. Nawet, jeżeli teraz spojrzy się na to jak wyglądają pokoje dzieci, to zauważymy ogromną różnicę.

Idealne opcje dla wielu firm

Często popełniamy błąd, bo zamiast wziąć samochód w leasing, a stawiamy na pożyczkę. Jeżeli jesteśmy firmą, która wie, że ją na to stać, to, proszę bardzo, ale kiedy dopiero zaczynamy rozkręcać biznes i sami nie mamy pewności w jaki sposób to wszystko się potoczy, to o najbardziej rozsądny jest leasing w Myślenicach. W Myślenicach są firmy oferujące auta w leasing, ale nie tylko. Otóż możemy w leasing wziąć też niezbędne do prosperowania naszej firmy maszyny. Musimy, więc się zastanowić, które rozwiązanie będzie dla nas sensowniejsze, czy pożyczka, czy leasing. Każdy musi wziąć pod rozwagę swą konkretna sytuację. Oczywiście możemy zapytać innego przedsiębiorcy, ale zawsze trzeba brać przy bilansie swoje niepowtarzalne czynniki, które powinny być najistotniejsze w trakcie podejmowania decyzji względem własnego interesu.

Kilka słów o łaźniach parowych

Ogólnie zdajemy sobie sprawę, iż łaźnie parowe wyśmienicie wpływają na skórę, jak również zdrowie. Wspominając, od lat znane są ze zdrowotnych właściwości, gdzie duża wilgotność wyróżnia się walorami względem ludzi z niej użytkujących. Generalnie mamy możliwość z tych łaźni czerpać bez zakazów, co do ilości kąpieli, a osoby nie przepadający za gorącem saun tym bardziej mogą być częstszymi bywalcami łaźni.

Rewelacyjne możliwości Pol-Skone jako firmy

Biorąc pod uwagę różne propozycje, które obejmują określone wyposażenie oraz akcesoria do domów oraz mieszkań, przyznać trzeba, że otacza nas aktualnie niezwykła różnorodność. Najciekawsze drzwi antywłamaniowe Wrocław wskazuje klientom już dziś, gdyż producent nieprzerwanie dba o aktualizowanie swych propozycji. Oferowane dzisiaj projekty drzwi antywłamaniowych wywierają spore wrażenie na konsumentach, co szczególnie wpływa na wzrost popytu na te oferty.

Jakim sposobem dobrze urządzić swoje M?

Szykownie urządzone mieszkanie to obiekt westchnień wielu z nas. Nic w tym nadzwyczajnego, przecież w dobrze przemyślanej przestrzeni nie tylko przyjemnie się spędza czas, ale również świetnie wypoczywa. Ergonomiczne zagospodarowanie powierzchni pozwoli nam utrzymać w naszym mieszkaniu należyty ład.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*