Czy warto badać grunt przed zakupem działki pod budowę domu? Jakie badania dobrze jest zlecić?

Osoby mające w planach budowę swojego domu z reguły myślą o podstawowych rzeczach, jak kupienie działki oraz załatwienie różnego rodzaju standardowych formalności. Natomiast mało kto zleca badania gruntu przed rozpoczęciem inwestycji. Nie są one obowiązkowe dlatego chcąc oszczędzić na inwestycji sporo osób zwyczajnie ich nie robi. Czemu jednak opłaca się takie badania zlecić i co nam one dadzą?

grunt na sprzedaż

Autor: Nicholas A. Tonelli
Źródło: http://www.flickr.com

Prawo budowlane uważa domy jednorodzinne za budynki, które przekazują na podłoże niewielkie obciążenie dlatego nie trzeba wykonywać badań geotechnicznych. Uważa się też, że nośność niemal wszystkich terenów w naszym kraju jest tak duża, że można bez problemu stawiać na nich domy.

Ten artykuł ma fascynujące informacje na prezentowany wątek – jeżeli chcesz uzyskać więcej wpisów, to odwiedź stronę jwp kancelaria, która opisuje zbliżone problemy.

Natomiast problem jest wtedy jak chcemy postawić dom na słabo poznanym gruncie, w takim wypadku nawet przed zakupem działki warto stan gruntu sprawdzić bo może okazać się, że działka nie nadaje się do zabudowy. Poza tym by odpowiednio zaplanować fundamenty lepiej sprawdzić stan podłoża.

Dokumentację na temat badań podłoża przygotowuje specjalista w dziedzinie geotechniki na podstawie badań przeprowadzonych w terenie; zobacz również: badania gruntów. Z reguły także są one uzupełniane badaniami przeprowadzonymi w laboratorium, jakie dają także informacje na temat składu gleby. Jednym z badań w terenie jest sondowanie statyczne. Podczas takich czynności mierzy się podstawowe parametry, na podstawie jakich można określić choćby budowę geologiczną podłoża, stopień zagęszczenia, plastyczność czy wytrzymałość na ścinanie. Sondowanie CPTU pozwala oszacować stopień nośności oraz osiadanie, co jest ważne przy planowaniu fundamentów.

Jeżeli niniejszy tekst Cię zafrapował, to bez ociągania wejdź na ten odnośnik, gdyż on także Cię zainteresuje – to niezwykle ważna strona (www.kabus.pl/?sh=drazki_drewniane).

Badanie to stosuje się razem z wierceniami badawczymi. Tylko w takiej sytuacji można otrzymać dobrą interpretację rezultatów.

budowa domu

Źródło: pixabay.com

Do dokładniejszego przebadania gruntu stosuje się szereg badań łącznie ze zbadaniem poziomu wód gruntowych. Takie badania dadzą nam pewność, że nie będziemy musieli zmagać się z pęknięciami ścian domu, nie będziemy martwić się zalegającą wodą w piwnicy, uniknąć uda się dodatkowych kosztów związanych z koniecznością zmian projektu podczas trwania prac budowlanych. Co najważniejsze, będziemy mieć pewność, iż nasz dom będzie w pełni bezpieczny dla jego przyszłych mieszkańców. Te wszystkie informacje są bardzo ważne i bez robienia takich badań nie będziemy mieć pewności czy dane miejsce jest bezpieczne. Tak na dobrą sprawę koszty tego typu badań wobec wydatków na zakup działki i całej budowy są znikome. Z tego powodu planując taka inwestycję warto wziąć pod uwagę i te koszty.

Źródło artykułu –

, ,

Related posts

Latest posts

Maty kapilarne

Maty kapilarne świetnie pełnią swą funkcję oddając ciepło efektywnie oraz równomiernie. Funkcjonuje to na takiej samej regule jak grzanie ziemi przez słońce z góry. Tak jak promienie słońca, tak i promieniowanie cieplne wychodzące z mat ogrzewa równomiernie całą powierzchnię we wnętrzu.

Narzędzia są niezbędne w każdej dziedzinie ludzkiej aktywności. Jakie narzędzia są Ci najbardziej niezbędne?

potrzebne do pracy, jedyne w wielu momentach – narzędzia. cóż byśmy bez nich poczęli? Nawet podstawowe sprawy byłyby dla nas za bardzo wymagające, nie wspominając już o bardziej wymagających zadaniach. dobrze zdawali sobie z tego sprawę również pierwsi ludzie, którzy korzystali z nieskomplikowanych narzędzi i dzięki temu z powodzeniem mogli pokonywać swoje problemy. Współcześnie dojście do narzędzi jest bezproblemowe, więc towarzyszą nam one przy małych naprawach, przy większych zadaniach, jak przy całkowicie ogromnych budowach, jak na przykład wiertnica.

Zakres usług szklarskich

Szklarz, to fach typowo rzemieślniczy, jaki wymaga nieprzeciętnej dokładności, wytrwałości jak też odpowiednich manualnych zdolności.
Aby móc realizować pracę szklarza, konieczne jest techniczne przyuczenie do rzemiosła jak też praktyka.

Paręwskazówek, jak najszybciej znaleźć mieszkanie dla swojej rodziny nad Bałtykiem

Stolica województwa pomorskiego przyciąga nie tylko turystów. Energicznie rozwijające się w regionie sektory usługowe i branże technologiczne, zwiększają atrakcyjność rynku pracy. Nic więc dziwnego, że swoją zawodową karierę próbuje budować tam wiele osób z całej Polski. Jeśli zechcemy się osiedlić nad morzem, najlepiej rozpocząć od wytypowania dla siebie i swojej rodziny stosownego mieszkania.

Wyjątkowe oferty mieszkań we Wrocławiu i Trzebnicy

Wynajęcie i kupno mieszkań nie jest czymś, czego każdy z nas podejmuje się na co dzień. Niemało osób nieprzerwanie przeszukuje portale z propozycjami dotyczącymi szans wynajmowania oraz zakupu mieszkań oraz apartamentów, dlatego pojawia się ich obecnie tak sporo. Miejscowość taka jak Trzebnica cieszy się wyjątkowym zaciekawieniem i nic dziwnego. Niemało ofert pracy, wyjątkowe krajobrazy czy umiejscowienie na istotnym węźle komunikacyjnym – całość przemawia na korzyść postawienia na mieszkanie właśnie w tak wyjątkowych warunkach.