Czy spotkanie o pracę to fragment nielubianego horroru, który śni się każdej nocy przez kolejny tydzień?

Następny ranek i znowu budzi się dzień. Ty nie bardzo masz na to chrapkę. Dlaczego? Zapewne skończyłeś właśnie edukację, starasz się o staż, szukasz innej pracy lub zwyczajnie znużyła cię już aktualna. Starania odpowiedniego przygotowania się do rekrutacji nie dają satysfakcjonujących efektów.

Spróbujemy rozwiązać zaistniały kłopotRozmowa kwalifikacyjna to taki poziom, który daje znać, że CV oraz list motywacyjny zaciekawiły osobę rekrutującą. W tym momencie wystarczy jedynie zrobić dobre wrażenie. Prosto się mówi, gorzej wykonać. Standardowa rozmowa kwalifikacyjna trwa zazwyczaj od 20 minut do godziny. Czasami może się ona przedłużyć, ze względu na test, o którego wypełnienie zostanie poproszony potencjalny pracownik.

Nieźle wyglądam?Na rozmowę składa się także autoprezentacja opisana na , toteż należy pamiętać o treści i formie wystąpienia.

Czy chciałbyś poznać opisywaną tematykę z całkiem odmiennej strony? Jeśli tak, to przeczytaj również wpisy z witryny, które odnajdziesz po kliknięciu tutaj.

Nasze sprawowanie podczas rozmowy zdradza jak radzimy sobie ze stresem, czy jesteśmy komunikatywni oraz otwarci. Nerwy nie są naszymi pomocnikami, chociaż nie można stwierdzić, że działają zupełnie źle na człowieka.

rozmowa kwalifikacyjna

Autor: jeanbaptisteparis
Źródło: http://www.flickr.com

Stres wzbudza adrenalinę, powoduje, iż mocniej nam zależy i w ten sposób próbujemy dać z siebie wszystko. Ważne, by w sytuacji drżącego głosu, czy rąk przyznać się do doskwierającego napięcia, np. „Przepraszam, jestem zdenerwowany. Wszystko przez to, że tak mocno zależy mi na Państwa pracy”. Zazwyczaj jest możliwość, że rekruter spojrzy na nas przyjemniejszym okiem.

Błędy poznawczeCzasami zdarza się, że czujesz się pokrzywdzony przez rekrutera. Mimo ich wielkich starań, ażeby dokonywać bezstronnych ocen kandydatów i utrzymywania określonych formalności, które stawiają za cel zmniejszenie ryzyka popełnienia błędu, to i tak sądzisz, że zostałeś nieodpowiednio potrraktowany. Pomyśl o nowych kwalifikacjach ()!

W CV niczego nie brakuje, a rozmowa przebiegła całkiem dobrze? Okazuje się, że mogą być za to odpowiedzialne mechanizmy poznawcze. Przykładowo, jesteś kolejnym ocenianym po kilku poprzednikach. Pretendent przed tobą nie wykazał się za nadto dużymi osiągnięciami, co korzystnie oddziałuje na opinię o tobie i masz dużo większe możliwości na lepszą ocenę.

Szukasz użytecznych informacji? To dobrze, ta strona internetowa z pewnością Cię zaciekawi, ponieważ znajdziesz na niej dużo bardzo interesujących danych.

Jednakowo sprawa wygląda z efektem pierwszeństwa. Dokonano obserwacji, że rekruter przecenia informacje, które otrzymał na początku. Często jest tak, że osoba, która prezentuje się jako pierwsza staje się punktem odniesienia dla reszty. jest jeszcze mnóstwo innych błędów, dlatego opłaca się trochę poczytać w kategorii zanim pójdziemy na rozmowę kwalifikacyjną.

, ,

Related posts

Latest posts

Jakiego rodzaju zawiasy będą najlepsze do monatażu bramy?

Ogólnie wiadomo, że jest to element konieczny do dowolnej bramy. To od zawiasów zależy poprawna funkcjonalność bramy oraz długość jej działania. To powoduje, że są one niezwykle istotne, zatem wybór ich musi być przemyślany.
Najczęściej do wyboru posiadamy zawiasy regulowane, które określane są również śrubowymi i zawiasy toczone.