Czy łącza typu USB 1 są nadal potrzebne?

W roku 1996 na rynek komputerowy wkroczyły kable posiadające złącza typu USB. W naszych czasach dobrze każdemu znane, przeszły początkowo ciężką ścieżkę. W tym artykule omówimy wyłącznie pierwszy model.
Prekursor wszystkich dzisiaj sprzedawanych złączy typu USB, czyli USB 1.

zamontowana klimatyzacja

Autor: Mike Prosser
Źródło: http://www.flickr.com
usb mini

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
0 był czymś nowatorskim. Z jakiego powodu? Pierwotnie, zanim wymyślono USB, drukarki, klawiatury, myszki i niezliczenie wiele pozostałych maszyn miało własne złącza, co było kłopotem dla producentów pierwszych PCtów, gdyż wybitnie komplikowało to składanie maszyny – zerknij.
Niestety, ale czas pokazał, że łącza USB 1.0 mają parę wad, z tego powodu jak najszybciej stworzono polepszoną wersję USB 1.1, jaka wprowadziła kilka zmian. Otóż, zwiększała szybkość przesyłu informacji z procesora oraz co istotniejsze nie niszczyła się tak szybko. Obecnie producenci PCtów odstępują od produkowania w swoich urządzeniach złączy typu 1.0 albo 1.1, co niestety przymusza nas byśmy albo kupowali przejściówki albo kompatybilne maszyny. Szczęśliwie istnieją jeszcze wytwórcy pierwotnych rodzajów łączy USB, którzy wytwarzają tanie zamienniki, gdy nasze stare przewody się zniszczą, natomiast firmowych już nie możemy dostać. Jedną z takich marek jest Sandisk, powstała w Stanach Zjednoczonych firma, sprzedająca dziś najtrwalsze złącza typu USB na północnej półkuli. Toteż USB SanDisk jest renomowanym przez producentów komputerów złączem, które oferuje dużą prędkość transportu danych. W ofercie tej firmy znajdujemy właśnie łącza pierwszej generacji 1.0 i 1.1, w bardzo przystępnych cenach. To jest właściwie powodem niesłychanego sukcesu firmy SanDisk, że nie przestała produkować łączy USB 1.0 i 1.1. Zaś najnowsza generacja to jest 2.0 ma wbudowane złącze USB mini, które, jak informuje producent jest kolejną rewolucją, gdyż, oferuje przesył informacji z prędkością aż do 2 Gb/s i możliwość – przeskocz.
dron

Źródło: pixabay.com
dowolnego zwiększania długości kabla, bez żadnego spadku szybkości transferu informacji.

Łącza typu USB, nazywane profesjonalnie uniwersalną magistralą szeregową były powodem rewolucji i aż do dziś są podstawowym złączem właściwie we wszystkich urządzeniach. To łącza USB pozwoliły na ujednolicenie produkcji PCtów.

Chciałbyś przeczytać coś podobnie użytecznego? Ekstra, ta strona www potykacze na pewno okaże się dla Ciebie pożyteczna, ponieważ znajdziesz na niej sporo tego typu informacji.

Marka SanDisk jest dziś najlepsza pośród pozostałych producentów.

, , ,

Related posts

Latest posts

Maty kapilarne

Maty kapilarne świetnie pełnią swą funkcję oddając ciepło efektywnie oraz równomiernie. Funkcjonuje to na takiej samej regule jak grzanie ziemi przez słońce z góry. Tak jak promienie słońca, tak i promieniowanie cieplne wychodzące z mat ogrzewa równomiernie całą powierzchnię we wnętrzu.

Narzędzia są niezbędne w każdej dziedzinie ludzkiej aktywności. Jakie narzędzia są Ci najbardziej niezbędne?

potrzebne do pracy, jedyne w wielu momentach – narzędzia. cóż byśmy bez nich poczęli? Nawet podstawowe sprawy byłyby dla nas za bardzo wymagające, nie wspominając już o bardziej wymagających zadaniach. dobrze zdawali sobie z tego sprawę również pierwsi ludzie, którzy korzystali z nieskomplikowanych narzędzi i dzięki temu z powodzeniem mogli pokonywać swoje problemy. Współcześnie dojście do narzędzi jest bezproblemowe, więc towarzyszą nam one przy małych naprawach, przy większych zadaniach, jak przy całkowicie ogromnych budowach, jak na przykład wiertnica.

Zakres usług szklarskich

Szklarz, to fach typowo rzemieślniczy, jaki wymaga nieprzeciętnej dokładności, wytrwałości jak też odpowiednich manualnych zdolności.
Aby móc realizować pracę szklarza, konieczne jest techniczne przyuczenie do rzemiosła jak też praktyka.

Paręwskazówek, jak najszybciej znaleźć mieszkanie dla swojej rodziny nad Bałtykiem

Stolica województwa pomorskiego przyciąga nie tylko turystów. Energicznie rozwijające się w regionie sektory usługowe i branże technologiczne, zwiększają atrakcyjność rynku pracy. Nic więc dziwnego, że swoją zawodową karierę próbuje budować tam wiele osób z całej Polski. Jeśli zechcemy się osiedlić nad morzem, najlepiej rozpocząć od wytypowania dla siebie i swojej rodziny stosownego mieszkania.

Wyjątkowe oferty mieszkań we Wrocławiu i Trzebnicy

Wynajęcie i kupno mieszkań nie jest czymś, czego każdy z nas podejmuje się na co dzień. Niemało osób nieprzerwanie przeszukuje portale z propozycjami dotyczącymi szans wynajmowania oraz zakupu mieszkań oraz apartamentów, dlatego pojawia się ich obecnie tak sporo. Miejscowość taka jak Trzebnica cieszy się wyjątkowym zaciekawieniem i nic dziwnego. Niemało ofert pracy, wyjątkowe krajobrazy czy umiejscowienie na istotnym węźle komunikacyjnym – całość przemawia na korzyść postawienia na mieszkanie właśnie w tak wyjątkowych warunkach.