Czy łącza typu USB 1 są nadal potrzebne?

W roku 1996 na rynek komputerowy wkroczyły kable posiadające złącza typu USB. W naszych czasach dobrze każdemu znane, przeszły początkowo ciężką ścieżkę. W tym artykule omówimy wyłącznie pierwszy model.
Prekursor wszystkich dzisiaj sprzedawanych złączy typu USB, czyli USB 1.

zamontowana klimatyzacja

Autor: Mike Prosser
Źródło: http://www.flickr.com
usb mini

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
0 był czymś nowatorskim. Z jakiego powodu? Pierwotnie, zanim wymyślono USB, drukarki, klawiatury, myszki i niezliczenie wiele pozostałych maszyn miało własne złącza, co było kłopotem dla producentów pierwszych PCtów, gdyż wybitnie komplikowało to składanie maszyny – zerknij.
Niestety, ale czas pokazał, że łącza USB 1.0 mają parę wad, z tego powodu jak najszybciej stworzono polepszoną wersję USB 1.1, jaka wprowadziła kilka zmian. Otóż, zwiększała szybkość przesyłu informacji z procesora oraz co istotniejsze nie niszczyła się tak szybko. Obecnie producenci PCtów odstępują od produkowania w swoich urządzeniach złączy typu 1.0 albo 1.1, co niestety przymusza nas byśmy albo kupowali przejściówki albo kompatybilne maszyny. Szczęśliwie istnieją jeszcze wytwórcy pierwotnych rodzajów łączy USB, którzy wytwarzają tanie zamienniki, gdy nasze stare przewody się zniszczą, natomiast firmowych już nie możemy dostać. Jedną z takich marek jest Sandisk, powstała w Stanach Zjednoczonych firma, sprzedająca dziś najtrwalsze złącza typu USB na północnej półkuli. Toteż USB SanDisk jest renomowanym przez producentów komputerów złączem, które oferuje dużą prędkość transportu danych. W ofercie tej firmy znajdujemy właśnie łącza pierwszej generacji 1.0 i 1.1, w bardzo przystępnych cenach. To jest właściwie powodem niesłychanego sukcesu firmy SanDisk, że nie przestała produkować łączy USB 1.0 i 1.1. Zaś najnowsza generacja to jest 2.0 ma wbudowane złącze USB mini, które, jak informuje producent jest kolejną rewolucją, gdyż, oferuje przesył informacji z prędkością aż do 2 Gb/s i możliwość – przeskocz.
dron

Źródło: pixabay.com
dowolnego zwiększania długości kabla, bez żadnego spadku szybkości transferu informacji.

Łącza typu USB, nazywane profesjonalnie uniwersalną magistralą szeregową były powodem rewolucji i aż do dziś są podstawowym złączem właściwie we wszystkich urządzeniach. To łącza USB pozwoliły na ujednolicenie produkcji PCtów.

Chciałbyś przeczytać coś podobnie użytecznego? Ekstra, ta strona www potykacze na pewno okaże się dla Ciebie pożyteczna, ponieważ znajdziesz na niej sporo tego typu informacji.

Marka SanDisk jest dziś najlepsza pośród pozostałych producentów.

, , ,

Related posts

Latest posts

Normy IP i telefony, które je spełniają

telefony komórkowe, przejmując kardynalne funkcje coraz to większej liczby narzędzi, towarzyszą nam na co dzień także w sytuacjach, jakie mogą mieć oddziaływanie na efektywne działanie smartfona.

Imponujące okna pcv Wrocław poleca

Styl okien przygotowanych z PCV nie powinien być nudny. Co prawda ich znaczącą funkcją jest to, aby w pełni chroniły nasze domy i mieszkania przed niechcianym działaniem czynników zewnętrznych, jednak pragniemy zarazem, aby prezentowały się oryginalnie.

Nabyłeś działkę, na której stoi stary dom – dowiedz się, co trzeba uczynić, by budowla zniknęła

W naszym kraju niezwykle mocno podniosła się liczba sprzedawanych działek. Nasi rodacy, którzy coraz więcej zarabiają, o ochotą inwestują swoje pieniądze w nieruchomości. Często po to, aby najzwyczajniej w świecie włożyć gdzieś pieniądze, a częstokroć po to, aby samemu móc się wybudować w danym miejscu. Najbardziej podrożały działki na obrzeżach dużych miast, które od kilku lat regularnie wcielają w swój zasięg również pobliskie wioseczki.

Obsługa ogrodnicza terenów zielonych – fachowe usługi pierwszorzędne dla twojego ogrodu

Zieleń naokoło zakładu lub domu to doskonały pomysł, jeśli chcielibyśmy codziennie mieć pozytywny nastrój. Przebywanie w plenerze w środku miasto jest niemożliwe, dlatego warto jest chociaż zagospodarować teren i zadbać o ładny trawnik, jak również zasadzenie roślin, aby cieszyć się chociaż taką zielenią. Jednakże samo zagospodarowanie terenu nie starczy, trzeba jeszcze odpowiednio zatroszczyć się o roślinność, aby ogród ładnie prezentował się przez cały rok.

O branży budowlanej

Polska gospodarka pomimo szalejącego kryzysu ciągle się rozwija. Dzięki temu buduje się wiele nowych obiektów. To również zasługa funduszy unijnych. Wspomaga ona budowę wielu ośrodków, czy budynków użyteczności publicznej. Mnóstwo rodaków zamierza zainwestować swoje oszczędności we własne cztery ściany. Młode pary zaciągają pożyczki, po to, by zakupić gotowe mieszkanie albo działkę, na której wybudują swój pierwszy dom.