Czy łącza typu USB 1 są nadal potrzebne?

W roku 1996 na rynek komputerowy wkroczyły kable posiadające złącza typu USB. W naszych czasach dobrze każdemu znane, przeszły początkowo ciężką ścieżkę. W tym artykule omówimy wyłącznie pierwszy model.
Prekursor wszystkich dzisiaj sprzedawanych złączy typu USB, czyli USB 1.

zamontowana klimatyzacja

Autor: Mike Prosser
Źródło: http://www.flickr.com
usb mini

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
0 był czymś nowatorskim. Z jakiego powodu? Pierwotnie, zanim wymyślono USB, drukarki, klawiatury, myszki i niezliczenie wiele pozostałych maszyn miało własne złącza, co było kłopotem dla producentów pierwszych PCtów, gdyż wybitnie komplikowało to składanie maszyny – zerknij.
Niestety, ale czas pokazał, że łącza USB 1.0 mają parę wad, z tego powodu jak najszybciej stworzono polepszoną wersję USB 1.1, jaka wprowadziła kilka zmian. Otóż, zwiększała szybkość przesyłu informacji z procesora oraz co istotniejsze nie niszczyła się tak szybko. Obecnie producenci PCtów odstępują od produkowania w swoich urządzeniach złączy typu 1.0 albo 1.1, co niestety przymusza nas byśmy albo kupowali przejściówki albo kompatybilne maszyny. Szczęśliwie istnieją jeszcze wytwórcy pierwotnych rodzajów łączy USB, którzy wytwarzają tanie zamienniki, gdy nasze stare przewody się zniszczą, natomiast firmowych już nie możemy dostać. Jedną z takich marek jest Sandisk, powstała w Stanach Zjednoczonych firma, sprzedająca dziś najtrwalsze złącza typu USB na północnej półkuli. Toteż USB SanDisk jest renomowanym przez producentów komputerów złączem, które oferuje dużą prędkość transportu danych. W ofercie tej firmy znajdujemy właśnie łącza pierwszej generacji 1.0 i 1.1, w bardzo przystępnych cenach. To jest właściwie powodem niesłychanego sukcesu firmy SanDisk, że nie przestała produkować łączy USB 1.0 i 1.1. Zaś najnowsza generacja to jest 2.0 ma wbudowane złącze USB mini, które, jak informuje producent jest kolejną rewolucją, gdyż, oferuje przesył informacji z prędkością aż do 2 Gb/s i możliwość – przeskocz.
dron

Źródło: pixabay.com
dowolnego zwiększania długości kabla, bez żadnego spadku szybkości transferu informacji.

Łącza typu USB, nazywane profesjonalnie uniwersalną magistralą szeregową były powodem rewolucji i aż do dziś są podstawowym złączem właściwie we wszystkich urządzeniach. To łącza USB pozwoliły na ujednolicenie produkcji PCtów.

Chciałbyś przeczytać coś podobnie użytecznego? Ekstra, ta strona www potykacze na pewno okaże się dla Ciebie pożyteczna, ponieważ znajdziesz na niej sporo tego typu informacji.

Marka SanDisk jest dziś najlepsza pośród pozostałych producentów.

, , ,

Related posts

Latest posts

Plakat na ścianę w stolicy naszego kraju

W czasach młodości naszych rodziców i w czasach młodości współczesnych trzydziestolatków wszystko prezentowało się inaczej niż obecnie. Dziś dzieciaki mają dostęp do wszystkiego, bez jakiegokolwiek kłopotu, a kiedyś było inaczej. Nawet, jeżeli teraz spojrzy się na to jak wyglądają pokoje dzieci, to zauważymy ogromną różnicę.

Idealne opcje dla wielu firm

Często popełniamy błąd, bo zamiast wziąć samochód w leasing, a stawiamy na pożyczkę. Jeżeli jesteśmy firmą, która wie, że ją na to stać, to, proszę bardzo, ale kiedy dopiero zaczynamy rozkręcać biznes i sami nie mamy pewności w jaki sposób to wszystko się potoczy, to o najbardziej rozsądny jest leasing w Myślenicach. W Myślenicach są firmy oferujące auta w leasing, ale nie tylko. Otóż możemy w leasing wziąć też niezbędne do prosperowania naszej firmy maszyny. Musimy, więc się zastanowić, które rozwiązanie będzie dla nas sensowniejsze, czy pożyczka, czy leasing. Każdy musi wziąć pod rozwagę swą konkretna sytuację. Oczywiście możemy zapytać innego przedsiębiorcy, ale zawsze trzeba brać przy bilansie swoje niepowtarzalne czynniki, które powinny być najistotniejsze w trakcie podejmowania decyzji względem własnego interesu.

Kilka słów o łaźniach parowych

Ogólnie zdajemy sobie sprawę, iż łaźnie parowe wyśmienicie wpływają na skórę, jak również zdrowie. Wspominając, od lat znane są ze zdrowotnych właściwości, gdzie duża wilgotność wyróżnia się walorami względem ludzi z niej użytkujących. Generalnie mamy możliwość z tych łaźni czerpać bez zakazów, co do ilości kąpieli, a osoby nie przepadający za gorącem saun tym bardziej mogą być częstszymi bywalcami łaźni.

Rewelacyjne możliwości Pol-Skone jako firmy

Biorąc pod uwagę różne propozycje, które obejmują określone wyposażenie oraz akcesoria do domów oraz mieszkań, przyznać trzeba, że otacza nas aktualnie niezwykła różnorodność. Najciekawsze drzwi antywłamaniowe Wrocław wskazuje klientom już dziś, gdyż producent nieprzerwanie dba o aktualizowanie swych propozycji. Oferowane dzisiaj projekty drzwi antywłamaniowych wywierają spore wrażenie na konsumentach, co szczególnie wpływa na wzrost popytu na te oferty.

Jakim sposobem dobrze urządzić swoje M?

Szykownie urządzone mieszkanie to obiekt westchnień wielu z nas. Nic w tym nadzwyczajnego, przecież w dobrze przemyślanej przestrzeni nie tylko przyjemnie się spędza czas, ale również świetnie wypoczywa. Ergonomiczne zagospodarowanie powierzchni pozwoli nam utrzymać w naszym mieszkaniu należyty ład.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*