Czy dobrze jest zawierać umowy? Czy są sytuacje, kiedy nie musimy ich podpisywać?

Kontrakt jest złożenie dwóch tych samych oświadczeń woli. Ma ona z reguły formę pisemną a do tego najczęściej stanowi ważny dowód w ewentualnych sprawach sądowych. Każda umowa, zawarta w formie ustnej, lub na papierze jako akt notarialny, jest ważna dla jednej, jak i drugiej strony. Nie oznacza to jednak, iż każda z nich jest dokumentem. Polskie prawo tak na prawdę umożliwia zawieranie umów w różnej formie, niektóre natomiast umowy muszą trzymać się szczególnej formy, tak jest przykładowo w przypadku sprzedaży domu.

Umowa biznesowa

Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy w takim momencie przygotować akt notarialny. Taki kontrakt jest ważnym dowodem w ewentualnych postępowaniach sądowych, przez to dobrze jest zawierać ją na piśmie, nawet jeżeli w danym przypadku kodeks cywilny o tym nie wspomina. Dobrze jest pamiętać, iż sąd (sprawdź koniecznie – kancelaria radcy prawnego oleśnica) uzna umowę za wiążącą jedynie w przypadku, kiedy jest ona podpisana przez obydwie strony. Czytaj też .

Dokument bez podpisów albo tylko z podpisem jednej strony nie posiada niestety mocy prawnej. Jeżeli bierzemy udział w postępowaniu gospodarczym umowę trzeba załączyć do pozwu, dobrze jest jeśli będzie to oryginał. Zgodnie z artykułem 479 powód musi podać w pozwie nie same twierdzenia, ale też dowody na ich prawdziwość. Umowa jest najczęściej najważniejszym dowodem, który poświadcza dokonanie czynności prawnej. Niektórzy uważają, iż nie opłaca się czasami podpisywać umów. To rzecz jasna kiepskie podejście, gdyż warto o tym pamiętać w każdej sytuacji. Nie ma znaczenia czy jest to umowa o roboty budowlane lub też umowa o świadczenie usług, za każdym razem to jedyny sposób, by przyszłe spory, nieporozumienia miały jakąś podstawę prawną ().

umowa o pracę

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli bowiem zdarzy się tak, iż coś pójdzie nie tak, to jak można będzie rozstrzygnąć takei nieporozumienie nie posiadając umowy? Są pewne mechanizmy, możemy powołać świadków i tak dalej, natomiast są to już większe trudności. W niektórych sytuacjach tak na prawdę ciężko sobie wyobrazić działanie bez umów, przykładowo umowa o prace na okres próbny. Bez takiej kontraktu robimy naszą pracę “na czarno” co jest niezgodne z prawem i może wiązać się z różnymi konsekwencjami. Trzeba pamiętać więc o tego typu formalnościach dla własnego interesu. Mimo tego, że czasem nie zawsze jest to potrzebne i bez problemu możemy zrezygnować z tego typu formalności, to w rzeczywistości często okazuje się, że na przyszłość jest to niesamowicie ważny dokument. Czytaj też .

, , ,

Related posts

Latest posts

Plakat na ścianę w stolicy naszego kraju

W czasach młodości naszych rodziców i w czasach młodości współczesnych trzydziestolatków wszystko prezentowało się inaczej niż obecnie. Dziś dzieciaki mają dostęp do wszystkiego, bez jakiegokolwiek kłopotu, a kiedyś było inaczej. Nawet, jeżeli teraz spojrzy się na to jak wyglądają pokoje dzieci, to zauważymy ogromną różnicę.

Idealne opcje dla wielu firm

Często popełniamy błąd, bo zamiast wziąć samochód w leasing, a stawiamy na pożyczkę. Jeżeli jesteśmy firmą, która wie, że ją na to stać, to, proszę bardzo, ale kiedy dopiero zaczynamy rozkręcać biznes i sami nie mamy pewności w jaki sposób to wszystko się potoczy, to o najbardziej rozsądny jest leasing w Myślenicach. W Myślenicach są firmy oferujące auta w leasing, ale nie tylko. Otóż możemy w leasing wziąć też niezbędne do prosperowania naszej firmy maszyny. Musimy, więc się zastanowić, które rozwiązanie będzie dla nas sensowniejsze, czy pożyczka, czy leasing. Każdy musi wziąć pod rozwagę swą konkretna sytuację. Oczywiście możemy zapytać innego przedsiębiorcy, ale zawsze trzeba brać przy bilansie swoje niepowtarzalne czynniki, które powinny być najistotniejsze w trakcie podejmowania decyzji względem własnego interesu.

Kilka słów o łaźniach parowych

Ogólnie zdajemy sobie sprawę, iż łaźnie parowe wyśmienicie wpływają na skórę, jak również zdrowie. Wspominając, od lat znane są ze zdrowotnych właściwości, gdzie duża wilgotność wyróżnia się walorami względem ludzi z niej użytkujących. Generalnie mamy możliwość z tych łaźni czerpać bez zakazów, co do ilości kąpieli, a osoby nie przepadający za gorącem saun tym bardziej mogą być częstszymi bywalcami łaźni.

Rewelacyjne możliwości Pol-Skone jako firmy

Biorąc pod uwagę różne propozycje, które obejmują określone wyposażenie oraz akcesoria do domów oraz mieszkań, przyznać trzeba, że otacza nas aktualnie niezwykła różnorodność. Najciekawsze drzwi antywłamaniowe Wrocław wskazuje klientom już dziś, gdyż producent nieprzerwanie dba o aktualizowanie swych propozycji. Oferowane dzisiaj projekty drzwi antywłamaniowych wywierają spore wrażenie na konsumentach, co szczególnie wpływa na wzrost popytu na te oferty.

Jakim sposobem dobrze urządzić swoje M?

Szykownie urządzone mieszkanie to obiekt westchnień wielu z nas. Nic w tym nadzwyczajnego, przecież w dobrze przemyślanej przestrzeni nie tylko przyjemnie się spędza czas, ale również świetnie wypoczywa. Ergonomiczne zagospodarowanie powierzchni pozwoli nam utrzymać w naszym mieszkaniu należyty ład.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*