Chcesz zakupić mieszkanie na rynku wtórnym? Masz już upatrzone mieszkanie? Pamiętaj, by zwrócić uwagę na parę spraw

Każdy myśli o własnym mieszkaniu. Propozycji kupna jest wiele, ale to dość często decyzja na całe życie, tak więc musimy jak najlepiej analizować wszystkie “za i przeciw”. Szczególnie odnosi się to do kupna mieszkania na rynku wtórnym. O jakich sprawach więc należy pamiętać?

Rzeszów

Autor: jmv
Źródło: http://www.flickr.com
Nowe z rynku pierwotnego łatwo sprawdzić. Natomiast mieszkania z rynku wtórnego ważną sprawą jest przeanalizowanie stanu księgi wieczystej mieszkania, które pragniemy kupić. Ma to na celu potwierdzenie, że sprzedającym jest osoba, która jest rzeczywistym właścicielem mieszkania. W praktyce są sytuacje, kiedy za właściciela podczas sprzedaży powołują się np. najemcy, którzy mają prawo posiadania mieszkania, lecz nie są jego właścicielami.

Przed kupnem mieszkania warto spytać, czy mieszkanie nie jest obciążone tak zwanym prawem dożywocia. Chodzi tu o umowę dożywocia, która jest regulowana w Kodeksie cywilnym. Polega ona na tym, że w zamian za przeniesienie wartości nieruchomości nabywający zobowiązuje się na zapewnienie zbywcy dożywotnie utrzymanie. Oznacza to praktycznie, iż np.

Chcesz czytać dalej wciągającą lekturę? Zatem nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj nieruchomości Torrevieja na nowej stronie.

osoba bliska właścicielowi domu może zamieszkać w nim aż do swojej śmierci, niezależnie od tego, kto jest właścicielem mieszkania. W takiej sytuacji na sprzedaż mieszkania musi się zgodzić osoba, na rzecz której zrealizowano umowę dożywocia. W innym wypadku sprzedaż mieszkania bez takiej zgody powoduje, iż transakcja sprzedaży jest obciążona wadami prawnymi.

Przy kupnie mieszkania na rynku wtórnym w Rzeszowie wymierną uwagę należy zwrócić na to, czy są w nim zameldowani mieszkańcy. Musimy zatem zażądać od sprzedającego przedłożenia zaświadczenia, iż w pomieszczeniu nikt nie mieszka na stałe. Zawsze powinniśmy zwrócić uwagę na datę tego zaświadczenia, jeżeli na przykład zaświadczenie jest wystawione na trzy miesiące przed okresem zaplanowanej sprzedaży stan obowiązujący może się zmienić. Dlatego najbardziej korzystnie zadbać o to, aby zaświadczenie odnoszące się do zameldowania miało datę z terminu sprzedaży mieszkania.

Kupujący powinien również wymagać od właściciela nieruchomości przedłożenia zaświadczeń ze spółdzielni mieszkaniowej albo wspólnoty mieszkaniowej, iż nie ma zaległości z tytułu czynszu.

Chcesz przeczytać kolejne materiały tyczące się podnoszonej tutaj problematyki? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik i sprawdź wpis z witryny (multibed.pl/zarzadzanie-mieszkaniami-na-wynajem/).

Dość zbliżonego zaświadczenia trzeba domagać się także w przypadku opłat za gaz lub za prąd. Dodatkowo warto zapisać w umowie sprzedaży mieszkania, że do mieszkania należy piwnica.

Related posts

Latest posts

Oryginalny sposób na wystrój pomieszczeń w Twoim mieszkaniu

Jeżeli znudziły się Wam gładkie ściany, wyszukane tynki a także tapety, fantastycznym pomysłem na odświeżenie wnętrza będzie kamień dekoracyjny. Jest on fantastyczną ozdobą nie tylko salonu, lecz także może znaleźć zastosowanie w reszcie pomieszczeń naszego domu. I nie jest to istotne czy jest surowcem naturalnym, czy tylko naśladuje naturalny, gdyż jeden i drugi oferuje nam niepowtarzalny wygląd naszego mieszkania lub domu.

Wsparcie ślusarza

Mocne drzwi i skomplikowane zamki to gwarancja spokoju. Wyprodukowane z dobrych surowców drzwi oraz patentowy zamek nie zawsze mogą zupełnie powstrzymać złodzieja, jednak potrafią zająć mu tak wiele czasu, by odstraszyć go. Trzeba nie zapominać, że montowanie drzwi i montaż zamków należy zlecić osobom kompetentnym.

Atrakcyjne ceny apartamentów w naszym kraju

Do zakupu apartamentu trzeba podejść nadzwyczaj kompleksowo. Jest to bardzo ważne, ponieważ nieruchomości nie wykupujemy codziennie. Wskazane jest więc zwrócić się ze swoją prośbą do doświadczonego specjalisty, który może pomóc wskazać wypróbowaną i godną naszej uwagi opcję dla nas. Ofert szczególnie ciekawych stale przybywa, co cieszy klientów na rynku najbardziej. Niesamowite propozycje dopracowywane są w sposób systematyczny przez naszych specjalistów.

Tynk zewnętrzny a termoizolacyjny

Podczas budowania ścian koniecznie trzeba zatroszczyć się o niezwykle dużą liczbę kwestii. Należy do nich nie tylko miły wygląd czywłaściwe dopasowanie do otoczenia, ale głównie spełnianie dobrych warunków technicznych. Niesłychanie istotna jest dobra izolacja termiczna. Odpowiednie podejście do tych kwestii sprawia, że przebywanie w budynku staje się prawdziwą przyjemnością, pasuje do środowiska i przyniesie satysfakcję zarówno w gorące lato, jak i srogą zimę.