Bramy jako pierwsze wrażenie jakiejkolwiek posiadłości

Komfortowy i bezpieczny wjazd na posesję jest zależny od wielkości drogi, również minimalnego promienia skrętu samochodu. Wybór typu bramy wjazdowej nie zawsze podyktowany jest upodobaniami właściciela. Czasami układ parceli narzuca praktyczne wyjścia.

rama do terenu posiadłości

Autor: Gary J. Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Bramy Toruń są wizytówką posesji i muszą być przystosowane do jej charakteru. Powinna być przystosowana do znajdujących się na działce budynków, lub sposobu ich wykończenia. W przypadku obszernych działek dobór odpowiedniej bramy wjazdowej nie stanowi problemu. Gdy jednak nasza parcela jest ciasna, okazuje się nierzadko, że nie posiadamy zanadto wielkiego wyboru. W takim przypadku warto umiejscowić bramę skrzydłową ( uchylne Polger). Bramy rozwieralne mogą posiadać jedno, bądź dwa skrzydła osadzone do słupków posadowionych na fundamencie. Słupki mogą być metalowe, murowane, bądź z betonu. Do nich przypina się przeguby, na jakich zawiesza się ramiona bramy. Brama jednoskrzydłowa sprawdzi się, kiedy droga dojazdowa jest długa. Minusem owego rozwiązania jest duże i ciężkie skrzydło, które otwierane ręcznie jest w stanie przysparzać trudności. W bramach dwuskrzydłowych każde ze skrzydeł może mieć około 3 m szerokości. Bramy te są zaopatrzone w skobel blokujący, jaki chroni skrzydła przed przypadkowym otworzeniem – bramy toruń.

brama wjazdowa

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
Innym rozwiązaniem będą bramy przesuwne. Komponują się one zazwyczaj z jednego skrzydła, jakie przesuwa się na długości ogrodzenia (zobacz ogrodzenia anotis) po jego wewnętrznej stronie. Po otwarciu nie zajmują więc miejsca na podjeździe. Takie bramy Toruń potrzebują montażu ponadplanowych słupków, które zapewnia wytwórca. Montuje się je z tyłu, za słupami płotu, po wcześniejszym przygotowaniu fundamentów. Właściciele płytkich działek, jakim zależy na jak najmniejszych wydatkach inwestycyjnych, muszą zdecydować się na nabycie bramy szynowej. Jej skrzydło porusza się na rolkach, po szynie umieszczonej w powłoce nawierzchni na fundamencie. Na słupku prowadzącym zainstalowana jest nieduża prowadnica utrzymująca bramę w odpowiedniej pozycji i zapewniająca jej płynny ruch. Z kolei bramy samonośne są o wiele kosztowniejsze aniżeli ich szynowe odpowiedniki, jednakże ich rama powoduje, że są także mniej zawodne i mniej problematyczne w użytkowaniu.

Jeśli demonstrowana w tym materiale problematyka to Twoje hobby – wyraź opinię (http://www.kret-malepszy.pl/) na ten temat. Twoje zdanie bez wątpienia dla redaktora się liczy.

Skrzydło bramy samonośnej przesuwa się tuż nad nawierzchnią wjazdu.

, ,

Related posts

Latest posts

Normy IP i telefony, które je spełniają

telefony komórkowe, przejmując kardynalne funkcje coraz to większej liczby narzędzi, towarzyszą nam na co dzień także w sytuacjach, jakie mogą mieć oddziaływanie na efektywne działanie smartfona.

Imponujące okna pcv Wrocław poleca

Styl okien przygotowanych z PCV nie powinien być nudny. Co prawda ich znaczącą funkcją jest to, aby w pełni chroniły nasze domy i mieszkania przed niechcianym działaniem czynników zewnętrznych, jednak pragniemy zarazem, aby prezentowały się oryginalnie.

Nabyłeś działkę, na której stoi stary dom – dowiedz się, co trzeba uczynić, by budowla zniknęła

W naszym kraju niezwykle mocno podniosła się liczba sprzedawanych działek. Nasi rodacy, którzy coraz więcej zarabiają, o ochotą inwestują swoje pieniądze w nieruchomości. Często po to, aby najzwyczajniej w świecie włożyć gdzieś pieniądze, a częstokroć po to, aby samemu móc się wybudować w danym miejscu. Najbardziej podrożały działki na obrzeżach dużych miast, które od kilku lat regularnie wcielają w swój zasięg również pobliskie wioseczki.

Obsługa ogrodnicza terenów zielonych – fachowe usługi pierwszorzędne dla twojego ogrodu

Zieleń naokoło zakładu lub domu to doskonały pomysł, jeśli chcielibyśmy codziennie mieć pozytywny nastrój. Przebywanie w plenerze w środku miasto jest niemożliwe, dlatego warto jest chociaż zagospodarować teren i zadbać o ładny trawnik, jak również zasadzenie roślin, aby cieszyć się chociaż taką zielenią. Jednakże samo zagospodarowanie terenu nie starczy, trzeba jeszcze odpowiednio zatroszczyć się o roślinność, aby ogród ładnie prezentował się przez cały rok.