Bezpieczne materiały jakich się używa podczas budowy placów zabaw – zalety nawierzchni syntetycznych.

Bardzo częstym widokiem na osiedlowych placykach są place zabaw. Duża ich część jest stawiana na kawałku trawy, która jest stosunkowo praktyczna i bezpieczna. Lecz pomimo tego ziemia ma dość dużą twardość i przy uderzeniu z nieco większej wysokości można zrobić sobie jakąś krzywdę, dlatego też coraz bardziej powszechne są specjalne powierzchnie które mają odpowiednie parametry amortyzacyjne.

plac zabaw

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Dla maluchów ma to ogromne znaczenie, bo znacznie eliminuje niebezpieczeństwo czasami bardzo groźnych upadków i zwiększa komfort zabawy. Zapomnieć także nie można o jeszcze jednej niezwykle istotnej sprawie, to znaczy utrzymanie porządku.

Interesujący post? Jeśli tak sądzisz, wcześniejsza strona (http://www.kabus.pl/) też stanowi godne uwagi źródło informacji, które nawiązuje do tej tematyki.

Obecnie używane nawierzchnie na place zabaw mają dużą odporność na oddziaływanie warunków atmosferycznych, w tym także mrozu i wody, nie ma przy tym problemu, że się robi na nich błoto – a to z pewnością docenią rodzice wszystkich dzieci. Wśród wielu materiałów które są wykorzystywane na place zabaw i obiekty sportowe od lat sporym zainteresowaniem cieszy się tartan, popularny on jest szczególnie na stadionach i bieżniach, bo charakteryzuje się bardzo dobrą sprężystością.

Najlepszym jednak dzisiaj typem podłoża jest nawierzchnia syntetyczna, i to właśnie ją coraz częściej widać na boiskach szkolnych i placach zabaw. Złożona jest ona z dwóch rodzajów warstw, spodniej i wierzchniej.

Czy czujesz ochotę na kolejne tak samo zajmujące posty? Jeżeli tak, to pragniemy Cię poinformować – kliknij i sprawdź (https://www.itb.pl/wydawnictwa.html) tutaj dużo więcej.

Spodnia warstwa ma większą grubość i to właśnie ona odpowiada za sprężystość podłoża. Należy ją wylać na odpowiednio przygotowanym podłożu, na przykład asfalcie albo betonie, po czym pozostawia na cały dzień do utwardzenia. Po tym okresie czasu nakłada się na nią klej poliuretanowy, i po kolejnych kilku godzinach nakłada warstwę wierzchnią.

W niej z kolei znajduje się granulat kauczukowy w różnym kolorze, który nie tylko daje odpowiednią barwę, ale także sprawia, że nawierzchnia jest bardzo odporna na warunki atmosferyczne i ścieranie. Boiska oraz placyki zrobione w tej technologii są niezwykle bezpieczne – nawet upadek z wysoka niesie za sobą dużo mniejsze ryzyko urazu, bo powierzchnia jest dość miękka i dobrze amortyzująca.

, , ,

Related posts

Latest posts

Wrocław – dobre miejsce na biuro firmy

Każda większa działalność gospodarcza musi posiadać biuro, to niepodlegający dyskusji fakt. To jasne, że żaden biznesmen nie zainteresuje się przedsiębiorstwem, które przyjmuje ludzi w kawiarni. Porządne biuro w dobrej lokalizacji to teraz niebagatelny koszt, więc najlepszym rozwiązaniem staje się znalezienie biura do wynajęcia.

Jakim sposobem przygotować się do zakupu pierwszego mieszkania?

Znacząca część z nas pragnie posiadać własne mieszkanie. Jest to bowiem nasza normalna kolej rzeczy, jaka ma miejsce wspólnie z naszym dojrzewaniem oraz stawaniem się coraz w wyższym stopniu niezależnymi. W dniu dzisiejszym sposobności otrzymania pierwszego mieszkania są niezmiernie duże, dlatego też bez kłopotu musimy odnaleźć coś dla siebie. Niemniej jednak w wielu przypadkach nie wiemy, które sposoby najlepiej wykorzystać, aby w niedługim czasie stać się posiadaczami użytecznego mieszkania.

Na co należy zwrócić uwagę przy kupnie nowego mieszkania w Warszawie?

Obecnie osoby poszukujące swojego mieszkania zwracają uwagę już nie tylko na koszty. Nabywcy mieszkań zanim podejmą decyzję rozpatrują różnorodne możliwości na rynku. Interesujące klientów nowe mieszkania Warszawa Bielany muszą posiadać zatem zdecydowanie więcej atutów niż tylko niewielka cena. Dzieje się tak głównie przez wzgląd na fakt, iż współcześnie nowych mieszkań na rynku gwarantowanych przez deweloperów jest bardzo dużo, a dodatkowo ich ceny spadają, co daje klientom o wiele większe możliwości w kwestii odnalezienia swojego własnego idealnego mieszkania.

Zamieszkaj we Wrocławiu

Aktualna tendencja na rynku nieruchomości jest niezwykle opłacalna dla klientów, w związku z tym warto teraz sprawić sobie własne mieszkanie. Wartości lokali w stolicy Dolnego Śląska kurczą się w podobnym tempie, jak w reszcie Polski, co powinno cię zachęcić mieszkania we Wrocławiu. W tym treściwym artykule zaprezentuję parę spraw, na które powinieneś koniecznie uważać. Wrocław ma wiele plusów, nęcących do osiedlenia tutaj, ale ma także parę wad.

Zmieniamy miejsce zamieszkania

Pomimo wygórowanych cen Warszawa nadal jest celem emigracji Polaków po studiach. Warszawa nadal mocno wyróżnia się od pozostałych miast naszego kraju (oczywiście, w dobrym tego słowa znaczeniu!) pod względem zarobków i możliwości rozwoju osobistego. Siedziby wielkich firm daje bardzo wiele miejsc pewnej pracy, dla ludzi zarówno z branży informatycznej, a także i dla tych z wykształceniem mniej technicznym - np. Księgowych czy ekonomistów.