Odbiór mieszkania od dewelopera budowlanego : nie takie trudne

Kupno mieszkania niewątpliwie nie jest teraz łatwą sytuacją. Wymaga to multum czasu, wysiłku, również środków finansowych.Wobec tego multum osób korzysta z usług dewelopera, co jest bardzo dobrą opcją.

Niemniej kiedy nadciąga czas na odbiór mieszkania (szerzej – https://www.archicom.pl/mieszkania-na-krzykach) powinno się pamiętać o kilku nadzwyczaj ważnych sprawach.Po pierwsze nie spiesz się i nie rób nic pochopnie. Nie musisz przecież pędzić na złamanie karku po odbiór techniczny mieszkania, zatem nie daj się naglić. Co więcej należałoby umówić się na przyjęcie za dnia, gdy jest jeszcze jasno. Z jakiej przyczyny to takie ważne? Gdyż przy świetle dziennym da się dostrzec wszelkie nierówności bądź niedociągnięcia. Trafnym pomysłem jest dodatkowo wynajęcie inspektora budowlanego, jaki bezsprzecznie efektywnie oraz profesjonalnie sprawdzi stan mieszkania. Koszt wynajęcia inspektora budowlanego to około 200-300 złotych.

Jeśli jednak nie chcesz wynajmować inspektora nadzoru budowlanego i decydujesz się na samodzielne odebranie mieszkania od dewelopera, to weź ze sobą takie sprzęty, jak na przykład stalowy kątownik, miarka, poziomica a także umowę i projekt mieszkania.
Pomoże Ci to w ustaleniu czy wszystko pozostało wykonane fachowo, starannie i zgodnie z zawartą umową.

wizualizacja mieszkania

Źródło: flickr.com

Pamiętaj, iż jest to Twoje mieszkanie, wobec tego masz pełne prawo sprawdzić czy wszystko zostało uczynione tak, jak w zawartej umowie. Nie obawiaj się więc niczego i swobodnie zbadaj ściany (czy są proste), zmierz metraż (czy jest taki jak opisano w umowie), zwróć uwagę na każdy najdrobniejszy pierwiastek i nie spiesz się przy tym. Spokojnie zdołasz całość sprawdzić z największą starannością oraz szczegółowością. W końcu to Ty płacisz za to mieszkanie i to Ty będziesz w nim mieszkał, dlatego masz pełne prawo dokładnie sprawdzić czy wszystko jest tak jak być powinno.
Należałoby również wybrać się po sprawny odbiór swojego mieszkania (szerzej pod adresem https://archicom.pl/mieszkania-3-pokojowe/) od dewelopwera z jakąś osobą. Być może samodzielnie nie dostrzeżesz jakiejś sprawy, coś przeoczysz czy zapomnisz sprawdzić – wtedy ktoś będący z Tobą może zwrócić na to Twoją uwagę i tym samym pomóc Ci w drobiazgowym zbadanie stanu mieszkania.

,

Related posts

Szkła zahartowane na wszystko

Nie raz stłukliśmy jakąś szklaneczkę. Pewnie i jakiś talerz wyślizgnął nam się z dłoni. Poza tym od maleńkości piliśmy napoje w kubku, bo szklanki są delikatne. Dziecko albo rozbije albo, co gorsza ugryzie i będzie nieszczęście. Jeżeli więc słyszymy pytanie, jakie jest szkło? Na pewno wiele ludzi powie, że delikatne.

Led w codzienności

Jeśli chodzi o żarówki ledowe, to potrzeba do nich przejściówek. Przejściówki, czyli adapter led dają możliwość na wkręcenie żarówki ledowej do zwykłego żyrandola. Cóż żarówki ledowe mają inne końcówki, które uniemożliwiają bezpośrednio włożenie ich do naszych żyrandoli. Z tego powodu wynika konieczność zakupienia adapteru led. Musimy pamiętać przy zakupach, że mamy różne przejściówki do różnych żarówek ledowych. Chociaż początkowo może się to wydawać skomplikowane, to nie ma w tym zbyt dużej filozofii. Po prostu trzeba wiedzieć, jakich żarówek potrzebujemy, wtedy na sto procent w sklepie z oświetleniem dostaniemy przejściówki led. Adaptery ledowe są jedyną możliwością, dzięki której w naszych normalnych żyrandolach można wkręcić te świetne żarówki led.

Kamień dekoracyjny ma szansę wiele zmienić

Czy należy zastosować kamień dekoracyjny?

Chcąc mieć pewność, że podczas budowania domku wszystko będzie zrobione na odpowiednim poziomie i będzie się wspaniale prezentowało, musimy sprawdzić, z czego mamy szansę korzystać oraz co powinniśmy zastosować.

Modne gadżety, fototapety w trakcie planowania oraz aranżacji wnętrza.

Promienie słońca, ciepłe powietrze, wiosenna pogoda sprawiają, iż obywatele budzą się z zimowego lenistwa, a co za tym idzie, zaczynają myśleć o różnych remontach czy renowacjach. Domy, mieszkania czy chociażby altany co pewien czas wymagają odnowienia, które nie zawsze kończy się na prostym malowaniu ścian.

Latest posts

Perspektywa realności jest zależna od miejsca zamieszkania. To niezaprzeczalny fakt, a często i nie brany pod uwagę

Zabawne jest to, jak jak bardzo może się różnić nasza perspektywa zależnieod miejsca w którym mieszkamy.
Mieszkańcy dużych miast, starsi i młodsi funkcjonująnieco odmiennie niż ludzie mieszkający na wsi. To raczej normalne zjawisko, ale bardziej zastanawiające jest to, że mieszkańcy dużych miast marzą o tym, aby wyprowadzić się na wieś, i odwrotnie, mieszkańcy wsi z zazdrością patrzą na tych, co mieszkają w mieście szeregu możliwości.

Płytki wyborne do każdego rodzaju pomieszczenia w mieszkaniu

Jeżeli masz chęć wyselekcjonować do swojego mieszkania odpowiednie płytki musisz mieć na uwadze, iż współcześnie na rynku jest ogromny dobór, co sprawia, że często trudno zdecydować nam się na stosowny rodzaj glazury. Płytki różnią się od siebie formatem, formą, kolorem i strukturą, co sprawia, że do każdego miejsca należy wybrać ich odmienny rodzaj. Wszystkie płytki podłogowe muszą jednakże wyróżniać się odpornością na eksploatację, a także nie mogą bardzo łatwo się wycierać. Jeśli będą one odporne, wówczas to będą nam służyć przez wiele lat i nie będziemy musieć się kłopotać, iż przy najmniejszym uderzeniu ulegną one unicestwieniu.