Nowoczesny dom -innowacja na rynku nieruchomości

Wiele mówi się ostatnio o tak zwanych inteligentnych domach. Wówczas nasze mieszkanie staje się niezwykle funkcjonalną i przyjazną dla człowieka przestrzenią, gdzie wszystkie najważniejsze czynności, które każdego dnia zabierają nam czas zostają zautomatyzowane i podlegają kontroli właściciela nieruchomości. Inteligentny dom ma zagwarantować domownikom przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo, ma też dopasować się do naszych potrzeb.

Nowoczesna kuchnia

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego wygoda? W tym przypadku chodzi o bardzo praktyczne rozwiązania. Dawniej, gdy pojawiła się telewizja z możliwością sterowania za pomocą pilota była to dla odbiorców prawdziwa rewelacja, bowiem dawała możliwość domownikom oglądać TV bez konieczności wstawania z kanapy każdorazowo, gdy chcieli przełączyć telewizję na inny kanał. Równolegle operowanie za pomocą pilota możliwe było także jeśli chodzi o odbiorniki muzyczne, a później również w przypadku zewnętrznego systemu otwierania i zamykania bramy wjazdowej do posiadłości.
Dziś wchodząc do mieszkania włącza się automatycznie oświetlenie bez konieczności ingerencji z naszej strony.

Absorbujący wpis? Jeśli tak sądzisz, to kliknij ten link, wyczerpujący tekst , który w tamtym miejscu się znajduje, również jest coś interesującego.

Na dodatek inteligentne oświetlenie daje możliwość sterowania jakością światła w budynku – możemy stworzyć unikalną atmosferę przy pomocy jednego przycisku na pilocie, dzięki któremu przyciemnimy bądź z kolei rozjaśnimy pokój. Na zbliżonej zasadzie działają domowe sale kinowe, gdzie za pomocą funkcjonalnego pilota możemy wysunąć ekran, zasłonić kotary w oknach i jednocześnie ustawić stosowne nagłośnienie. Oprócz sterowania oświetleniem, inteligentne systemy wykorzystywane w domach umożliwiają także sterowanie temperaturą w domu (zależnie od pogody na zewnątrz system automatycznie dopasowuje temperaturę wewnątrz domu), jak również sterowanie wentylacją.

nowe mieszkanie

Autor: Marcel Heller
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście inteligentny dom zapewnia też bezpieczeństwo – w domu instaluje się kamery i alarm, który reaguje na wszelkie możliwe zagrożenia. Do tego przy pomocy Ipada można w dowolnym miejscu poza domem kontrolować to co się z nim dzieje i w razie czego zamknąć bramę czy zasłonić rolety w oknach (kliknij i zobacz również: okna z łodzi) nawet jeżeli jesteśmy setki mil poza domem. Jest to więc naprawdę wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które zdecydowanie warto zamontować w swojej nieruchomości, aby ułatwić sobie codzienne życie.

Poczytaj więcej o inteligentnym budownictwie – inteligentne domy

, ,

Related posts

Budowa domu – w jaki sposób podejmować najważniejsze decyzje dotyczące tej inwestycji, by zyskać gwarancję satysfakcji?

Budowa domu to niezwykle poważna inwestycja, która generuje ogromne koszty. Wiele osób, które decydują się na taki krok, zaciąga kredyty hipoteczne albo wydaje oszczędności swojego życia. Nie należy się z tego względu dziwić, że każdą decyzję chcą dokładnie przemyśleć, ponieważ świetnie zdają sobie sprawę z tego, że może ona wywierać wielki wpływ na efekt ostateczny budowy.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne używane w dzisiejszych czasach przy budowie płaskich dachów.

Większość osób które budują swój dom decyduje się na typowy dach ze spadem, dachy płaskie zupełnie w Polsce nie zyskały uznania. Wynika to z naleciałości z minionej epoki, kiedy największym problemem dachów tego typu było zachowanie szczelności. Dziś że obecne technologie kompleksowo rozwiązały ten problem, to jednak przekonanie o złych cechach dachów płaskich cały czas funkcjonuje wśród projektantów domów, i liczba takich projektów bez przerwy jest niewielka.

Ponadczasowe elewacje dla własnego domu

O pięknie naszych domów świadczy nie tylko jego wnętrze, ale również starannie wykonana elewacja, która powinna być dopasowana do stylu posesji. Fasady naszych domów przeważnie pokrywają zewnętrzne tynki cienkowarstwowe. Są one bardzo dekoracyjne i doskonale osłaniają warstwę izolacyjną. Polacy szczególnie polubili tynki kolorowe. Pokaźna paleta barw pozwala na wymyślne, oryginalne rozwiązania. Bez problemu można je dopasować do dachu oraz drzwi.

Zasilacz led powinien być zawsze montowany

Lampy led powinny mieć ciągle stały prąd

Może się okazać, że wartość prądu jaka będzie docierała do jakiegoś urządzenia, przemienia się w momencie jego działania, czyli czasami będzie niższa, a czasem wyższa.

Mieszkanie marzeń w zasięgu twojej ręki.

Dom czy mieszkanie to coś o wiele więcej niż cztery ściany oraz dodatki, to najważniejsze miejsce spędzania czasu z rodziną, relaksu a także momentu naładowania się pozytywną energią. Gdy więc mamy stresującą pracę jest to doskonałe miejsce aby się wyciszyć. Często dom ewoluuje razem z domownikami, modyfikuje się oraz przeobraża w miarę jak i my dorastamy. Wystrój wnętrz wywiera olbrzymi wpływ na nasz humor oraz odwrotnie – wnętrza a także ich struktura mają wpływ na nasze życie.

Producent basenów pomoże nam dopasować coś odpowiedniego

Kiedy chcemy postawić basen, to nie ma znaczenia jak spora jest nasza luźna powierzchnia, w której pragniemy go umieścić. Wystarczy, że obejrzymy przeróżne projekty basenów, a na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie, co będzie nam odpowiadało zarówno pod kątem wielkości, kształtu, jak i głębokości. Warto tu pamiętać też o tym, że takie projekty obejmują baseny zamknięte, jak i otwarte, więc musimy się zastanowić, które z nich chcemy oraz jakie rozwiązania okażą się dla nas tu najlepsze.

Latest posts

Typy wewnętrznych drzwi

Na co dzień właściwie ich nie dostrzegamy. Są nieodłącznym elementem naszej codzienności jak też towarzyszą nam w każdej podróży, nawet gdy to wyłącznie kurs pomiędzy kuchnią a umywalnią.
Właściwie dobrane wewnętrzne skrzydła "wtapiają się" w aranżację naszego otoczenia, tak że nie zwracają na siebie atencji, a równolegle są doskonałym uzupełnieniem każdego pomieszczenia.