Kuchenka gazowa a gra polityczna

W świetle niedawnych wydarzeń za naszą wschodnią granicą, coraz coraz bardziej istotne wydaje się być sklecenie niezależnego od Rosji systemu dostarczania metanu. Po wielu analizach powstał projekt, ażeby w Świnoujściu stanął gazoport, gdzie statki przenoszące gaz ziemny mogłyby zrealizować przeładunek gazu, a ten byłby dalej transportowany wprost do eksploatatora za pomocą rur bądź w odpowiedni zbiornik na gaz a następnie przewożony dalej, ciężarówkami bądź też koleją. Taki gazoport będzie przyjmować metan od rożnych dostarczycieli, co w istotny sposób wpływałoby na bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju, w związku z tym byłoby to przedsięwzięcie, które pomogłoby nam się zabezpieczyć przed potencjalnymi problemami z dostawą gazu z Rosji.

Gaz, palnik

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Nie jest bowiem dobrze uzależniać się od jednego partnera, ponieważ wyłączność nie tylko podwyższa koszty gazu, ale może również powodować kłopoty natury politycznej, jak pokazał przykład Ukrainy w 2009 roku – przykręcony kurek z gazem jest nie mniej efektywny jak dywizje czołgów.

Odpowiada Ci ten materiał? Ekstra, jednak kliknij ponadto tutaj – przeczytasz tam niezwykle unikalny serwis www (https://domymax.pl/), który również okaże się dla Ciebie interesujący.

Jedyną osłoną przed niepożądanymi przedsięwzięciami monopolisty – bez względu czy ze wschodu czy z zachodu – jest zróżnicowanie źródeł dostaw. Gdy się ma wielu partnerów o wiele łatwiej jest negocjować warunki umowy, a i zagrożenie politycznej hegemonii redukuje się prawie do zera, tym bardziej że gaz dostarczany jest z dowolnego miejsca na świecie, bo przywożony zostaje od dostawcy przez pływające, tak zwane gazowce. Zbiorniki na gaz płynny na tychże statkach są zamrażane tak, ażeby przewożona substancja była w stanie płynnym.

Sądzisz, że opisane informacje są absorbujące? Super, zatem z pewnością szczegóły tu okna pvc wrocław opublikowane również Cię zainteresują.

Tak więc żeby być bardziej niezależnym trzeba zbudować port, który będzie mógł wpuścić taki statek, a następnie przelać jego zawartość na stały ląd i sprawić aby był użyteczny. Czym z technicznego punktu widzenia jest terminal LNG?

Są to zbiorniki na gaz płynny w których ciekły metan ogrzewany jest do temperatury w której robi się on na powrót gazem, wraca zatem do swej zwykłej formy. Postać skroplona zajmuje pojemność sześćset trzydzieści razy mniejszą aniżeli postać lotna, przez co bardzo wzrasta gęstość energii toteż duże ilości gazu mogą być przechowywane w względnie niewielkich pojemnikach. Fachowcy twierdzą, że tego typu terminale do rafinacji gazu ziemnego to bardzo bezpieczne przedsięwzięcie.

Więcej na ten temat:

Related posts

Budowa domu – w jaki sposób podejmować najważniejsze decyzje dotyczące tej inwestycji, by zyskać gwarancję satysfakcji?

Budowa domu to niezwykle poważna inwestycja, która generuje ogromne koszty. Wiele osób, które decydują się na taki krok, zaciąga kredyty hipoteczne albo wydaje oszczędności swojego życia. Nie należy się z tego względu dziwić, że każdą decyzję chcą dokładnie przemyśleć, ponieważ świetnie zdają sobie sprawę z tego, że może ona wywierać wielki wpływ na efekt ostateczny budowy.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne używane w dzisiejszych czasach przy budowie płaskich dachów.

Większość osób które budują swój dom decyduje się na typowy dach ze spadem, dachy płaskie zupełnie w Polsce nie zyskały uznania. Wynika to z naleciałości z minionej epoki, kiedy największym problemem dachów tego typu było zachowanie szczelności. Dziś że obecne technologie kompleksowo rozwiązały ten problem, to jednak przekonanie o złych cechach dachów płaskich cały czas funkcjonuje wśród projektantów domów, i liczba takich projektów bez przerwy jest niewielka.

Ponadczasowe elewacje dla własnego domu

O pięknie naszych domów świadczy nie tylko jego wnętrze, ale również starannie wykonana elewacja, która powinna być dopasowana do stylu posesji. Fasady naszych domów przeważnie pokrywają zewnętrzne tynki cienkowarstwowe. Są one bardzo dekoracyjne i doskonale osłaniają warstwę izolacyjną. Polacy szczególnie polubili tynki kolorowe. Pokaźna paleta barw pozwala na wymyślne, oryginalne rozwiązania. Bez problemu można je dopasować do dachu oraz drzwi.

Zasilacz led powinien być zawsze montowany

Lampy led powinny mieć ciągle stały prąd

Może się okazać, że wartość prądu jaka będzie docierała do jakiegoś urządzenia, przemienia się w momencie jego działania, czyli czasami będzie niższa, a czasem wyższa.

Mieszkanie marzeń w zasięgu twojej ręki.

Dom czy mieszkanie to coś o wiele więcej niż cztery ściany oraz dodatki, to najważniejsze miejsce spędzania czasu z rodziną, relaksu a także momentu naładowania się pozytywną energią. Gdy więc mamy stresującą pracę jest to doskonałe miejsce aby się wyciszyć. Często dom ewoluuje razem z domownikami, modyfikuje się oraz przeobraża w miarę jak i my dorastamy. Wystrój wnętrz wywiera olbrzymi wpływ na nasz humor oraz odwrotnie – wnętrza a także ich struktura mają wpływ na nasze życie.

Producent basenów pomoże nam dopasować coś odpowiedniego

Kiedy chcemy postawić basen, to nie ma znaczenia jak spora jest nasza luźna powierzchnia, w której pragniemy go umieścić. Wystarczy, że obejrzymy przeróżne projekty basenów, a na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie, co będzie nam odpowiadało zarówno pod kątem wielkości, kształtu, jak i głębokości. Warto tu pamiętać też o tym, że takie projekty obejmują baseny zamknięte, jak i otwarte, więc musimy się zastanowić, które z nich chcemy oraz jakie rozwiązania okażą się dla nas tu najlepsze.

Latest posts

Typy wewnętrznych drzwi

Na co dzień właściwie ich nie dostrzegamy. Są nieodłącznym elementem naszej codzienności jak też towarzyszą nam w każdej podróży, nawet gdy to wyłącznie kurs pomiędzy kuchnią a umywalnią.
Właściwie dobrane wewnętrzne skrzydła "wtapiają się" w aranżację naszego otoczenia, tak że nie zwracają na siebie atencji, a równolegle są doskonałym uzupełnieniem każdego pomieszczenia.