Kuchenka gazowa a gra polityczna

W świetle niedawnych wydarzeń za naszą wschodnią granicą, coraz coraz bardziej istotne wydaje się być sklecenie niezależnego od Rosji systemu dostarczania metanu. Po wielu analizach powstał projekt, ażeby w Świnoujściu stanął gazoport, gdzie statki przenoszące gaz ziemny mogłyby zrealizować przeładunek gazu, a ten byłby dalej transportowany wprost do eksploatatora za pomocą rur bądź w odpowiedni zbiornik na gaz a następnie przewożony dalej, ciężarówkami bądź też koleją. Taki gazoport będzie przyjmować metan od rożnych dostarczycieli, co w istotny sposób wpływałoby na bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju, w związku z tym byłoby to przedsięwzięcie, które pomogłoby nam się zabezpieczyć przed potencjalnymi problemami z dostawą gazu z Rosji.

Gaz, palnik

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Nie jest bowiem dobrze uzależniać się od jednego partnera, ponieważ wyłączność nie tylko podwyższa koszty gazu, ale może również powodować kłopoty natury politycznej, jak pokazał przykład Ukrainy w 2009 roku – przykręcony kurek z gazem jest nie mniej efektywny jak dywizje czołgów.

Odpowiada Ci ten materiał? Ekstra, jednak kliknij ponadto tutaj – przeczytasz tam niezwykle unikalny serwis www (https://domymax.pl/), który również okaże się dla Ciebie interesujący.

Jedyną osłoną przed niepożądanymi przedsięwzięciami monopolisty – bez względu czy ze wschodu czy z zachodu – jest zróżnicowanie źródeł dostaw. Gdy się ma wielu partnerów o wiele łatwiej jest negocjować warunki umowy, a i zagrożenie politycznej hegemonii redukuje się prawie do zera, tym bardziej że gaz dostarczany jest z dowolnego miejsca na świecie, bo przywożony zostaje od dostawcy przez pływające, tak zwane gazowce. Zbiorniki na gaz płynny na tychże statkach są zamrażane tak, ażeby przewożona substancja była w stanie płynnym.

Sądzisz, że opisane informacje są absorbujące? Super, zatem z pewnością szczegóły tu okna pvc wrocław opublikowane również Cię zainteresują.

Tak więc żeby być bardziej niezależnym trzeba zbudować port, który będzie mógł wpuścić taki statek, a następnie przelać jego zawartość na stały ląd i sprawić aby był użyteczny. Czym z technicznego punktu widzenia jest terminal LNG?

Są to zbiorniki na gaz płynny w których ciekły metan ogrzewany jest do temperatury w której robi się on na powrót gazem, wraca zatem do swej zwykłej formy. Postać skroplona zajmuje pojemność sześćset trzydzieści razy mniejszą aniżeli postać lotna, przez co bardzo wzrasta gęstość energii toteż duże ilości gazu mogą być przechowywane w względnie niewielkich pojemnikach. Fachowcy twierdzą, że tego typu terminale do rafinacji gazu ziemnego to bardzo bezpieczne przedsięwzięcie.

Więcej na ten temat:

Related posts

Kabina prysznicowa w łazience

Trendy w urządzaniu mieszkań zmieniają się właściwie tak samo szybko co trendy w ubiorach. Oczywiście, nie oznacza to, że raz do roku powinniśmy robić remont w łazience, żeby być na topie. Byłoby to po pierwsze niezwykle drogie, po drugie niezwykle uciążliwe. Chyba nikt nie lubi remontowania mieszkania. Wystarczy jednak urządzić łazienkę w zgodzie z trendami i zapewnić sobie opcję zmiany wystroju w prosty sposób, przykładowo zmieniając dekoracyjne dodatki.

Skuteczne sprzątanie – jak należy się dzisiaj dobrze przygotować do tej czynności?

Czystość w domu bądź mieszkaniu ma w Polsce bardzo duże znaczenie. Niestety, sporo osób nie ma czasu na czasochłonne porządki. W takich przypadkach można zdecydować się na usługi specjalistycznych firm sprzątających, które wyróżniają się współcześnie ogromną popularnością. Przykładem może być między innymi oferta firmy sprzątającej Amlux. Jednak, gdy planuje się własnoręczne sprzątanie, warto jest dobrze się przygotować do tej czynności.

Żyjesz w czterech ścianach i rozmyślasz o własnym domku jednorodzinnym? Przeczytaj, jakie kroki są podstawowe, by wszystko zacząć

Wielu Polaków śni o własnym domu z ogródkiem. Miejscu, w którym wypocznie i się zrelaksuje. Własne cztery ściany w postaci domku jednorodzinnego to już nie tylko możliwość dla bogatszych. Kilkupokojowe mieszkania w bloku są w tej chwili w cenie, za którą można wybudować dom. Także większa dostępność kredytów sprzyja myślom o budowie. Stąd coraz więcej osób zakupuje działki na obrzeżach miast i bierze pod uwagę przeprowadzkę. A wraz z tym zaczyna się spełniać ten wielki sen.

Jakim sposobem dobrze urządzić swoje M?

Szykownie urządzone mieszkanie to obiekt westchnień wielu z nas. Nic w tym nadzwyczajnego, przecież w dobrze przemyślanej przestrzeni nie tylko przyjemnie się spędza czas, ale również świetnie wypoczywa. Ergonomiczne zagospodarowanie powierzchni pozwoli nam utrzymać w naszym mieszkaniu należyty ład.

Rewelacyjne możliwości Pol-Skone jako firmy

Biorąc pod uwagę różne propozycje, które obejmują określone wyposażenie oraz akcesoria do domów oraz mieszkań, przyznać trzeba, że otacza nas aktualnie niezwykła różnorodność. Najciekawsze drzwi antywłamaniowe Wrocław wskazuje klientom już dziś, gdyż producent nieprzerwanie dba o aktualizowanie swych propozycji. Oferowane dzisiaj projekty drzwi antywłamaniowych wywierają spore wrażenie na konsumentach, co szczególnie wpływa na wzrost popytu na te oferty.

Latest posts

Czym są serwery oraz jakie istotne funkcje pełnią w dzisiejszych czasach?

Serwery są to programy, które wykonują różnego rodzaju usługi na rzecz innych programów, korzystają one przeważnie z innych komputerów, które są połączone w sieć. Serwerem zdoła zostać zwykły komputer, chociaż o ile chce się spożytkować całe i kompletne możliwości serwera to bezsprzecznie powinno się jednak wykorzystywać machiny specjalnie do tego przeznaczone.

Poszukujesz wspaniałego miasta do życia? Wybierz piękną Łódź

Niezwykle często mówi się o tym, że małe miasteczka nie posiadają mimo wszystko żadnych szans na normalne życie. Trudno w nich o pracę, a i wyszukanie mieszkania niemalże graniczy z cudem. Dlatego sporo osób zastanawia się nad przeprowadzką do potężniejszego miasta. Pośród modnych kierunków można wyszukać Łódź – miasto w którym z łatwością znajdziemy dla siebie pracę.

Wykorzystanie stali

Kiedyś w budownictwie stosowano tylko kilka podstawowych materiałów budulcowych – cegłę, beton oraz stal. Od tego czasu powstało dużą liczbę innych, nowoczesnych i powszechnie używanych materiałów, odznaczających się pewnymi właściwościami. Wszystkie te, używane od dawna materiały uległy jednak rozwojowi i dostosowały się do potrzeb nowoczesnego rynku budowlanego. Dobrym przykładem
takiej adaptacji może być stal plastyczna. Obecnie na rynku działa parę przedsiębiorstw trudniących się produkowaniem części ze stali plastycznej, a tworzywo to znalazło swoje zastosowanie także w odmiennych dziedzinach. Przykładem może być firma Domex, zajmująca się produkowaniem wszelkiego rodzaju armatury z takiego materiału.

Rozwiązania szyte na miarę – bramy ogrodzenia Warszawa

Mówiąc o rozwiązaniach takich jak bramy ogrodzenia warszawa może się pochwalić wyjątkowo dopracowanym asortymentem. Wybór opcji jest zaskakująco interesujący, więc warto zdać się na oferty pochodzące prosto od specjalistów.

Kabina prysznicowa w łazience

Trendy w urządzaniu mieszkań zmieniają się właściwie tak samo szybko co trendy w ubiorach. Oczywiście, nie oznacza to, że raz do roku powinniśmy robić remont w łazience, żeby być na topie. Byłoby to po pierwsze niezwykle drogie, po drugie niezwykle uciążliwe. Chyba nikt nie lubi remontowania mieszkania. Wystarczy jednak urządzić łazienkę w zgodzie z trendami i zapewnić sobie opcję zmiany wystroju w prosty sposób, przykładowo zmieniając dekoracyjne dodatki.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*