Kuchenka gazowa a gra polityczna

W świetle niedawnych wydarzeń za naszą wschodnią granicą, coraz coraz bardziej istotne wydaje się być sklecenie niezależnego od Rosji systemu dostarczania metanu. Po wielu analizach powstał projekt, ażeby w Świnoujściu stanął gazoport, gdzie statki przenoszące gaz ziemny mogłyby zrealizować przeładunek gazu, a ten byłby dalej transportowany wprost do eksploatatora za pomocą rur bądź w odpowiedni zbiornik na gaz a następnie przewożony dalej, ciężarówkami bądź też koleją. Taki gazoport będzie przyjmować metan od rożnych dostarczycieli, co w istotny sposób wpływałoby na bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju, w związku z tym byłoby to przedsięwzięcie, które pomogłoby nam się zabezpieczyć przed potencjalnymi problemami z dostawą gazu z Rosji.

Gaz, palnik

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Nie jest bowiem dobrze uzależniać się od jednego partnera, ponieważ wyłączność nie tylko podwyższa koszty gazu, ale może również powodować kłopoty natury politycznej, jak pokazał przykład Ukrainy w 2009 roku – przykręcony kurek z gazem jest nie mniej efektywny jak dywizje czołgów.

Odpowiada Ci ten materiał? Ekstra, jednak kliknij ponadto tutaj – przeczytasz tam niezwykle unikalny serwis www (https://domymax.pl/), który również okaże się dla Ciebie interesujący.

Jedyną osłoną przed niepożądanymi przedsięwzięciami monopolisty – bez względu czy ze wschodu czy z zachodu – jest zróżnicowanie źródeł dostaw. Gdy się ma wielu partnerów o wiele łatwiej jest negocjować warunki umowy, a i zagrożenie politycznej hegemonii redukuje się prawie do zera, tym bardziej że gaz dostarczany jest z dowolnego miejsca na świecie, bo przywożony zostaje od dostawcy przez pływające, tak zwane gazowce. Zbiorniki na gaz płynny na tychże statkach są zamrażane tak, ażeby przewożona substancja była w stanie płynnym.

Sądzisz, że opisane informacje są absorbujące? Super, zatem z pewnością szczegóły tu okna pvc wrocław opublikowane również Cię zainteresują.

Tak więc żeby być bardziej niezależnym trzeba zbudować port, który będzie mógł wpuścić taki statek, a następnie przelać jego zawartość na stały ląd i sprawić aby był użyteczny. Czym z technicznego punktu widzenia jest terminal LNG?

Są to zbiorniki na gaz płynny w których ciekły metan ogrzewany jest do temperatury w której robi się on na powrót gazem, wraca zatem do swej zwykłej formy. Postać skroplona zajmuje pojemność sześćset trzydzieści razy mniejszą aniżeli postać lotna, przez co bardzo wzrasta gęstość energii toteż duże ilości gazu mogą być przechowywane w względnie niewielkich pojemnikach. Fachowcy twierdzą, że tego typu terminale do rafinacji gazu ziemnego to bardzo bezpieczne przedsięwzięcie.

Więcej na ten temat:

Related posts

Dachówka ceramiczna

Normą w technologii budowlanej jest już dachówka ceramiczna, która ma kilka rodzajów: karpiówka, z zakończeniem np. owalnym, jest płaska, esówka w kształcie „S” i mniszka wygięta rogami do góry. To logiczne, że zwykła dachówka ma pomarańczowy kolor, ale angobowanie pozwala ten kolor zmodyfikować.

Wykorzystanie pustaków w pracach budowlanych

Pustaki, są w aktualnych czasach bardzo często wykorzystywane w budownictwie. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, iż wytwarzane są one z bardzo dobrej jakości materiału, poprzez co są one odporne na oddziaływanie czynników innego typu, ale również można bez problemu na ten materiał kłaść inny materiał, jak przykładowo styropian do ocieplenia obiektu. Gwarantują one także niezwykle dobry poziom wentylacji, co jest niezwykle ważne, gdyż w taki sposób wewnątrz obiektu powietrze jest świeże i to rzecz jasna także jest niezwykle ważne.

Jak zdecydować się na solidne drzwi do domu?

Drzwi w naszych wnętrzach powinny nie tylko komponować się z aranżacją pomieszczenia, ale również być praktyczne. Jak nabyć idealny model?
Ważne jest staranne zmierzenie otworu drzwiowego i wybór odpowiedniej szerokości skrzydła. Standardowe drzwi zakupimy w kilku rozmiarach: 60, 70, 80, 90 i 100 cm.

Kupno brodzika w korzystnej kwocie.

Komfortowa łazienka jest podstawą doskonale urządzonych wnętrz. Elegancki salon, zmysłowa sypialnia lub ergonomiczna kuchnia, to tylko część każdego projektu. Uzupełnieniem jest oczywiście dobrze urządzona łazienka. Oczywiście gdy kubatura tego pomieszczenia pozwala na dowolną aranżację zaś koszt nie gra żadnej roli, łatwiej jest dobrze wyposażyć łazienkę. Ale gdy ważny jest każda złotówka, albo gdy trzeba pomieścić dużo sprzętów na rzeczywiście małej powierzchni to jest prawdziwa umiejętność.

Z jakich surowców zbudować swój dom?

Kiedy właśnie stawiasz nowy dom, wtedy bez wątpliwości czeka Cię wiele istotnych decyzji – od nich przede wszystkim zależy to, czy uda Ci się wyrobić w założonym na budowę domu budżecie. Jeżeli zastanawiasz się, jakiego surowca użyć do budowy własnego domu, wtedy kategorycznie możemy doradzić Ci cegłę ceramiczną. Wprawdzie parę lat temu cegła wyszła z mody, jednakże teraz stopniowo wraca do łask.

Latest posts

Chcesz zbudować dom, który będzie tani w utrzymaniu? Zwracaj uwagę szczególnie na jakość wybieranych materiałów!

Niemalże każdy, kto kiedykolwiek interesował się kwestią budowy domów i porównania kosztów utrzymania domu a mieszkania, oczywiście wie doskonale, że utrzymanie domu jest o wiele bardziej kosztowne niż opłacanie czynszu w mieszkaniu. Jednocześnie właściwie każdy z nas marzy o swoim domu na wsi - jak sprawića, żeby to marzenie się spełniło, a równocześnie aby być w stanie utrzymywać swoje miejsce zamieszkania?Jeżeli naprawdę zależy Ci na zmniejszeniu kosztów utrzymania budynku, wtedy bez wątpienia powinieneś zainteresować się sprawą ekologicznych domów.

Odnowienie własnego domu

Wrocław to jedno z miast zaraz po Warszawie, w jakim tak szybko rozwija się sektor budowniczy. Podyktowane jest to coraz obszerniejszym napływem ludności w te rejony. Studenci już nie tak często typują Stolicę, obecnie to akurat Wrocław przeżywa prawdziwe oblężenie. W tym mieście także coraz więcej rodzin bierze kredyty na nowe obiekty mieszkalne. Wszystko to w rzeczy samej jest przyczyną rozwoju na tym terenie branży remontowej. Powstaje również coraz więcej przedsiębiorstw proponujących produkty konieczne do wyposażenia wnętrz.